معدن خاک رس سیریک به چرخه فعالیت بازگشت

بندرعباس- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن وتجارت سیریک گفت: معدن غیرفعال خاک رس پازیارت این شهرستان به صورت مجدد احیا و به چرخه تولید و فعالیت بازگشت.

محمد کریمی روز شنبه در حاشیه بازدید از این واحد معدنی افزود: باتوجه به وجود ذخایر خاک رس و مارن به عنوان مزیت های نسبی در سیریک و با توجه به توسعه اشتغال و تولید در این منطقه، فعال سازی معادن در شهرستان یکی از الویت های سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان در سال جهش تولید است.
وی بیان داشت: ذخیره قطعی این معدن۲۰۰ هزار تن و با سرمایه گذاری۳۷ میلیارد ریال است.
رییس اداره صنعت، معدن وتجارت سیریک اظهارداشت:در حال حاضر ۱۰ نفر در معدن خاک رس پازیارت این شهرستان مشغول به فعالیت هستند.
کریمی یادآورشد: موادمعدنی برداشتی از این معدن در کارخانه تولید آجر فشاری همجوار معدن فرآوری و با ایجاد ارزش افزوده به بازار استان هرمزگان عرضه می‌شود.
بنابرگزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان: از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ معدن راکد با سرمایه گذاری بیش از ۱۸۲ میلیارد تومان در استان فعال شده است.
در سال جاری که بنام سال جهش نامگذاری شده، فعال سازی و احیای ۵۴ معدن غیرفعال در استان هرمزگان در دست پیگیری قرار گرفت.
استان هرمزگان دارای ۱۳۶ معدن فلزی و غیرفلزی فعال است که حدود سه هزار نفر به صورت مستقیم از آن استفاده می‌کنند.
 تعداد ۱۱۲ محدوده معدنی دارای پروانه اکتشاف، ۲۵ معدن دارای گواهینامه کشف و ۲۲۶ معدن دارای پروانه بهره‌برداری در استان هرمزگان با مجموع ذخایر افزون بر یک و نیم میلیارد تن وجود دارد.
در هرمزگان می‌توان برای ۲۱ نوع ماده معدنی از جمله سنگ گچ، سنگ آهن، سنگ نمک، سنگ کرومیت، دولومیت، سنگ آهک، خاک سرخ و سنگ لاشه اکتشاف انجام داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha