امام جمعه بغداد : دانشمندان ایران راه شهید فخری زاده را ادامه می‌دهند

بغداد – ایرنا- آیت الله «سید یاسین الموسوی» از عالمان دینی عراق و امام جمعه شهر بغداد با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایت ترور دکتر شهید «فخری زاده» دانشمند صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که دانشمندان ایرانی راه این شهید را در مسیر پیشرفت و بالندگی ادامه خواهند داد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه آیت الله «سید یاسین الموسوی» که یک نسخه آن امروز در اختیار دفتر ایرنا در بغداد قرار گرفت، آمده است: شهادت دانشمند بزرگ استاد فخری زاده، خسارت سنگین و جبران ناپذیری برای اسلام و مسلمانان است.

این بیانیه افزود که شهادت استاد فخری زاده، نه تنها عزم و انگیزه ای در دانشمندان ایرانی جهت تداوم پیشبرد پروژه پیشرفته این دانشمند ایجاد کرد بلکه باعث ایجاد انگیزه در بین همه انسان های مخلص و مقاوم در دنیای مستضعفان و به طور خاص در جهان اسلام شد.

آیت الله الموسوی در این بیانیه تاکید کرد: با تداوم راه مقاومت در برابر استعمار و مبارزه با هیمنه آمریکای ظالم و اعوان و انصارش بویژه اسرائیل و همه مزدوران سازشکار با این رژیم غاصب و سرسپردگان و شکست خوردگان و نیز همانطور که امام امت، امام خمینی (ره) فرمودند که خون بر شمشیر پیروز است؛ خون های پاک شهدای مطهر ما همواره بر ظلم پیروز است و هر شهیدی از ما که به خون می غلطد، نشانه ای از نزدیک شدن سقوط دولت جبار آمریکا و اسرائیلِ دست پرورده اش است.

این بیانیه خاطرنشان کرد: اگرچه انسان بزرگی را از دست دادیم اما  در نبرد ازلی پیروز شدیم و جمهوری اسلامی تا قیام امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه) پیروز خواهد ماند؛ به این امید که، امام خامنه ای آن را به ایشان تحویل دهند.

بعد از ظهر روز جمعه ۷ آذر ماه عناصر تروریستی مسلح، خودرو حامل محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

این اقدام تروریستی با محکومیت احزاب، نهادها، تشکل‌های اسلامی، شخصیت‌ها، سازمان‌ها و کشورهای مختلف روبرو شده است.

در عراق جریان‌ها و شخصیت‌های مختلف سیاسی و گروه‌های مقاومت اسلامی در بیانیه‌های مختلف، این ترور جنایتکارانه را محکوم کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار جهان