نخستین کودک سال هفته نامه تایم معرفی شد

تهران-ایرنا- یک نوجوان آمریکایی که یک دستگاه تلفن همراه برای آزمایش وجود سرب در آب آشامیدنی اختراع کرده است، عنوان نخستین «کودک سال» هفته نامه «تایم» را به خود اختصاص داد.

 به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، هفته‌ نامه معتبر «تایم» که از ۱۹۲۷ «مرد سال» و سپس «چهره سال» را انتخاب می کند، امسال برای اولین بار با همکاری گروهی از دانشمندان جوان،  «کودک سال» را معرفی کرد.

«گیتانجالی رائو»، محقق ۱۵ ساله اهل «دنور» در ایالت «کلرادو» در آمریکا که چند اختراع تحسین ‌شده در شاخه ‌های مختلف علوم دارد، این عنوان را به خود اختصاص داد. از جمله اختراع‌ های کاربردی این محقق نوجوان، طراحی اپلیکشینی است که می‌تواند وجود سرب و آلودگی را در آب آشامیدنی تشخیص و هشدار دهد. وی  یک اپ هم طراحی کرده که با استفاده از هوش مصنوعی می‌ تواند به قربانیان قلدری و آزار در فضای مجازی کمک کند.

 پنج هزار نوجوان آمریکایی نامزد دریافت عنوان «کودک سال» هفته نامه تایم بودند که در مرحله دوم به پنج نفر کاهش یافت و سرانجام از میان آنها رائو این عنوان را از آن خود کرد. قرار است هر پنج نامزد نهایی روز جمعه در یک برنامه تلویزیونی معرفی و تقدیر شوند.

سال گذشته «گرتا تونبرگ»، فعال زیست‌ محیطی از سوئد چهره سال هفته ‌نامه تایم شد. او که آن زمان فقط ۱۶ سال داشت، تا امروز جوان‌ ترین چهره سال تایم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش