بارش باران و برف تا دوشنبه در قزوین ادامه دارد

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: بارش باران همراه با برف در ارتفاعات استان قزوین تا ظهر دوشنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.

مریم بهروزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، بارش‌های سطح استان امروز به ویژه در نیمه شمالی از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت سیستم بارشی از فردا /یکشنبه/ گسترش بیشتری پیدا می‌کند و تمامی استان را دربر خواهد گرفت، افزود: با توجه به استقرار توده هوای سرد در منطقه، انتظار بارش برف همراه با باران را داریم اما بارش‌ها در مناطق مرتفع، کوهستانی و سردسیر به صورت برف خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: بارندگی‌ها تا ظهر دوشنبه به صورت برف و باران در سطح استان قزوین ادامه دارد و رفته رفته با تضعیف این سیستم، از بعدازظهر دوشنبه شاهد ترک آن از سطح منطقه خواهیم بود و تا چهارشنبه هفته جاری نیز بارندگی نخواهیم داشت.

به گفته وی، در مدت زمان حضور سامانه بارشی، لغزندگی سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود و احتیاط در رانندگی به رانندگان توصیه می‌شود.

بهروزی یادآور شد: به لحاظ دمایی و از فردا تا اواخر هفته جاری با توجه به هوای سرد حاکم بر منطقه، دمای شبانه در تمام مناطق استان به زیر صفر درجه می‌رسد.

وی ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی یک و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۱ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت یک تا ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha