تمامی رقابت‌های جهانی اسکی به میزبانی چین در سال ۲۰۲۱ لغو شد

تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی اسکی (FIS) و کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اعلام کردند هیچ رویدادی از جمله رقابت‌های قهرمانی جهان اسنوبرد، فری استایل و اسکی آزاد ۲۰۲۱ در چین برگزار نخواهد شد.

فدراسیون بین‌المللی اسکی (FIS) و کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ با همراهی و حمایت کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) تصمیم گرفتند تا به دلیل همه‌گیری جهانی ویروش کرونا در فصل ۲۰۲۰ – ۲۰۲۱ هیچ رویدادی از جمله رقابت‌های قهرمانی جهان اسنوبرد، فری استایل و اسکی آزاد ۲۰۲۱ در چین برگزار نشود.  

علاوه بر این رویداد، رقابت‌های قاره‌ای اسکی پرش، جام‌جهانی اسکی پرش، جام‌جهانی نوردیک کمبینه، جام‌جهانی اسکی آلپاین، جام‌جهانی اسکی صحرانوردی نیز دیگر در چین برگزار نخواهند شد.

به دلیل شرایط پیش آمده در سراسر جهان از جمله کشور چین و قرنطینه ۱۴ روزه تمامی مسافرینی که به این کشور سفر می‌کنند و پیچیدگی‌های احتمالی در ماه‌های آینده در نهایت تصمیم به لغو تمامی رویدادهای فدراسیون بین‌المللی اسکی در کشور چین گرفته شد.

جیان فرانکو کاسپر رییس فدراسیون بین‌المللی اسکی نیز در مورد این تصمیم اظهار داشت: ما امیدوار بودیم که برگزاری این مسابقات در فصل پیش رو به میزبانی چین امکان پذیر باشد. اما موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا منجر به محدودیت های بسیار شدید سفر شده که برگزاری مسابقات بین‌المللی را به طور عملی غیرممکن می‌کند. تصمیم‌گیری در این باره دشوار بود اما با توجه به سطح بالای آمادگی برگزارکنندگان بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن می‌دانیم که همه مکان‌هایی که میزبانی مسابقات المپیک هستند با بالاترین استاندارد آمادگی لازم برای میزبانی را دارند.

البته برای بررسی آمادگی اماکن میزبانی المپیک زمستانی ۲۰۲۲ ورزشکاران چینی در قالب رقابت‌های داخلی در این اماکن حضور پیدا می‌کنند و کارشناسان فدراسیون بین‌المللی اسکی نیز به صورت مرتب از این اماکن بازدید به عمل می‌آورند.

در حال حاضر فدراسیون بین‌المللی اسکی تمرکز خود را برای جایگزینی میزبان رقابت‌های لغو شده گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha