تی آنتی باکتریال نانو ایرانی تولید شد

تهران- ایرنا- یک شرکت فعال در صنعت نساجی موفق به تی‌آنتی‌باکتریال حاوی نانوذرات تولید و به بازار عرضه کرده است که برای محیط‌های خانگی و بیمارستانی بسیار مناسب است.

به گزارش روز شنبه ازستاد ویژه توسعه فناوری نانو، تی ابزاری رایج برای خشک کردن و زدودن آب از روی سطوح مختلف است. یکی از دغدغه‌های افراد در هنگام استفاده از تی، آلودگی این تی‌ها و انتقال آن به فضاهای مختلف است،  این موضوع در محیط‌های حساس نظیر فضاهای بیمارستانی و حتی منازل و محیط‌های اداری جدی‌تر است، به ویژه این که در شرایط فعلی بیماری کرونا موجب افزایش حساسیت مردم نسبت به بهداشت محیطی شده است.

برای پاسخ به این نیاز، یک شرکت فعال در زمینه نساجی، تی آنتی‌باکتری حاوی نانوذرات را تولید و به بازار عرضه کرده است. با افزودن نانوذرات به الیاف مورد استفاده در تولید تی، خاصیت از بین بردن میکروب‌ها و باکتری‌ها در سطح فراهم می‌شود. این تی قابلیت حذف درصد زیادی از باکتری‌ها و قارچ‌ها را دارد و برای از بین بردن گرد و غبار و شستشوی سطح زمین در بخش‌های حساس به آلودگی مانند بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مدارس، مهدکودک‌ها و آسایشگاه‌های سالمندان مناسب است.

تی میکروفایبر آنتی باکتریال از الیاف بسیار متراکمی تشکیل شده و به همین دلیل مقاومت بسیار زیادی دارد. الیاف این تی نازک است و می‌تواند در تمیزکاری منافذ بسیار ریز مفید واقع شود.  حذف رطوبت و آلودگی‌های چرب از قابلیت ‌های مهم تی آنتی باکتریال است که باعث کاهش مصرف مواد شوینده و مواد شیمیایی می شود.

از ویژگی‌های مهم این تی‌ می‌توان پایداری خاصیت آنتی باکتریال پس از دفعات متعدد شست و شو، قابلیت جذب آب و ساختاری از جنس پلی استر حاوی نانوذرات را بیان کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha