استاندار همدان بر تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد

همدان- ایرنا- استاندار همدان بر تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: با وجود تغییر وضعیت کرونایی استان از قرمز به نارنجی اما همچنان باید به نکات بهداشتی توجه کرد.

به گزارش ایرنا سید سعید شاهرخی روز شنبه در ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی از دست اندرکاران اجرای طرح محدودیت های هوشمند در ۲ هفته گذشته گفت: طبق اعلام ستاد ملی مقابله کرونا این طرح به خوبی در همدان اجرا شد به گونه ای که روند بستری، مبتلایان و متوفیان کرونا در این استان کاهشی است.

وی تاکید کرد: با وجود روند کاهشی کرونا در همدان نباید تصور کرد شرایط عادی شده بلکه تداوم توجه به توصیه ها و پروتکل های بهداشتی ضروری است.

استاندار همدان بیان کرد: با وجود خروج از وضعیت قرمز و قرار گرفتن در وضعیت نارنجی اما وضعیت نارنجی شکننده بوده و با کمترین بی توجهی احتمال بازگشت به وضعیت قرمز زیاد است. 

شاهرخی اضافه کرد: ورود خودروهای دارای پلاک غیر بومی به شهرهای وضعیت نارنجی کرونایی ممنوع است همچنین خودروهای بومی نیز مجاز به خروج از این شهرها به دیگر مقاصد نیستند. 

وی ادامه داد: ادارات و سازمان ها با ۵۰ درصد ظرفیت فعال بوده و نیمی از نیروها دورکار هستند همچنین نهادهای اضطراری با دو سوم نیرو به مردم خدمات ارایه می دهند. 

استاندار همدان گفت: طبق مصوبه امروز ستاد ملی کرونا محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا چهار صبح در شهرهای نارنجی بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت اعمال می شود که این مصوبه تنها شامل مرکز استان همدان می شود.

شاهرخی بر ضرورت زدن ماسک تاکید کرد و خواستار پرهیز از ترددهای غیرضروری، حضور در اجتماعات خانوادگی، تجمع و مراسم ها شد.

وی بیان کرد: به منظور افزایش شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا طبق تاکید ستاد ملی کرونا، دانشگاه علوم پزشکی همدان آمار آزمایش های روزانه را افزایش دهد.

استاندار همدان افزود: سازو کارهای فرهنگی و اطلاع رسانی برای جلوگیری ورود افراد مبتلا به کرونا در جامعه پیش بینی شود تا حلقه مبتلایان گسترش نیابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha