۱۵ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 84135002
۰ نفر

برچسب‌ها

برق مشترکان کم مصرف در ایلام رایگان شد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام با بیان اینکه طرح برق امید ابزار تشویقی وزارت نیرو و دولت برای بهره وری بیشتر و ایجاد الگوی مصرف متوازن و متناسب است، گفت: در اجرای این طرح مشترکان کم مصرف از برق رایگان برخوردار می‌شوند.

هادی شیرخانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح برق امید ویژه مشترکان کم مصرف برق خانگی در استان ایلام آغاز شده و مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت کنند، از این طرح بهره خواهند برد.

وی افزود: برای مشترکان در حوزه مناطق عادی استان ۱۰۰ کیلووات و یا کمتر از آن و برای مشترکان که در مناطق گرمسیری استان حضور دارند ۳۰۰ کیلووات در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام تاکید کرد: مشترکان در صورتی که در این محدوده مصرف خود را مدیریت کنند، از برق رایگان بهره خواهند برد.

شیرخانی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی، آگاه سازی و ایجاد تعرفه‌های تشویقی مهمترین ابزار اجرای این طرح هستند، گفت: مشترکان با استفاده از فرصت مناسبی که در این طرح اجرا شده، مصرف خود را مدیریت و به جمع مشترکان کم مصرف اضافه شوند.

۷۰۰ میلیون تومان پاداش به مشترکان برق ایلام پرداخت شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام با اشاره به طرح های درنظر گرفته شده تشویقی برای مشترکان برق در استان تاکید کرد: سال گذشته ۶۴۰ میلیون تومان و امسال نیز ۷۰۰ میلیون تومان پاداش درست مصرف کردن به مردم و تولیدکنندگان پرداخت شده است.

شیرخانی افزود: تغییر مدل رفتار مصرفی مشترکان برای تعدیل مصرف برق ضروری بوده و در این راستا مدیریت سمت تقاضا راه‌حلی قابل اعتماد برای پاسخ‌دهی به رشد تقاضای انرژی در آینده است.

وی روش‌های کاربردی و ظرفیت‌های اصلاح الگوی مصرف در زمینه‌های روشنایی، سیستم‌های سرمایشی، گرمایشی و مصارف جمعی مشترکان و به کارگیری استارتاپ‌ها در راستای کاهش مصارف مشترکان خانگی و تجاری را از جمله راهکارهای اساسی در زمینه کاهش مصرف برق عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام یادآور شد: مهمترین چالش های فراروی شرکت های توزیع، عدم امکان سرمایه گذاری در بخش تولید برق در کشور به خاطر شرایط تحریم است و متأسفانه روز به روز این چالش سبب سخت تر شدن انجام وظایف در حوزه شرکت‌های توزیع برق شده است.

شیرخانی با بیان اینکه میزان بدهی انباشته شده مشترکان برق در این استان تاکنون بیش از ۸۰ میلیارد تومان است، افزود: وضعیت وصول مطالبات بدهی مشترکان برق در استان در شرایط نامطلوبی قرار دارد به شکلی که حدود ۵۸ درصد از انرژی فروخته شده وصول می‌شود.

وی اضافه کرد: برنامه این شرکت برای وصول مطالبات، استفاده حداکثری از ظرفیت پیمانکار طرف قرارداد است که در ابتدا به صورت اخطار و در نهایت استفاده از ابزار قطع جریان برق مشترکان بدحساب است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام تصریح کرد: عمده ترین مشترکانی که در پرداخت به موقع صورتحساب کوتاهی می‌کنند، مشترکان تجاری و خانگی هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق ایلام ادامه داد: هم اکنون این امکان برای مدارسی که الگوی مصرف را رعایت کنند وجود دارد و بهایی پرداخت نخواهند کرد.

تعداد کل مشترکان برق استان ایلام ۵۸۰ هزارنفری ایلام ۲۳۰ هزار مشترک است که بیشتر آنها خانگی است و حدود ۳۰ درصد مشترکان برق در محدوده شهرستان ایلام قرار دارند.

به گزارش ایرنا در طرح "برق امید"، مشترکان برق خانگی در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف قرار می‌گیرند و مشترکان کم‌مصرف از تخفیف صد درصدی در قبض برق بهره‌مند می‌شوند.

طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و با هدف تشویق آنها به استفاده بهینه و صرفه‌جویی در مصرف برق و تقدیر از مشترکان کم مصرف اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =