آغاز نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی تفنگ

تهران-ایرنا- نخستین اردوی آماده‌سازی تیم ملی تیراندازی قرار است از امروز با حضور تعدادی از تیراندازان و با سرمربیگری «الهام هاشمی» آغاز شود.

به گزارش ایرنا، اگرچه تمرینات تیم ملی تیراندازی با تفنگ از اواخر خردادماه آغاز شد اما هرگز این تمرینات شکل اردوی آماده‌سازی به خود نگرفت زیرا تیراندازان تنها در یک نوبت صبح بدون امکانات خوابگاهی و رستورانی تمرین کرده و امکان پیگیری تمرینات در عصرها برای آنان میسر نبود.

اما همین تمرینات نیز از سوم مهر ماه به دلیل افزایش اختلافات سرمربی تیم ملی با فدراسیون به دلایل عدیده‌ای از جمله کمبود فشنگ مورد نیاز برای رشته خفیف، به تعویق افتادن برگزاری مسابقات لیگ برتر، برگزار نشدن مسابقات آزاد کشوری و عدم پرداخت حقوق به ورزشکاران و دلایل دیگر تعطیل شد.

با آنکه بیش از دو ماه  است تیراندازان رشته تفنگ به ویژه ۴ تیرانداز المپیکی کشورمان از انجام تمرینات محروم شده و  خانه‌نشین هستند تا شاید شرایط بهتر شود اما شنیده‌ها حکایت از آن دارد که شرایط تغییری نکرده و قرار است همه چیز به شکل گذشته یعنی با همان کمبود فشنگ و دیگر مشکلاتی که دلیل تعطیلی اردوها بوده، پیگیری شود.

حال باید دید تعطیلی تمرینات ملی پوشان تیراندازی توانسته شرایط را حداقل بسیار اندک  برای تیراندازان تسهیل کند و آیا آنان می‌توانند تمرینات خود را حالا در قالب اردوی آماده سازی به صورت تمرینات صبح و بعدازظهر و با استفاده از امکانات خوابگاهی و رستوران پیگیری کنند و از میان وعده‌های مناسب در زمان تمرینات و مواد ضدعفونی کننده لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام تمرینات در سالن برخوردار باشند.

فدراسیون تیراندازی یکی از خوابگاه های مجهز در میان فدراسیون‌های ورزشی را در اختیار دارد و از امکانات رستورانی مناسبی نیز برخوردار است. تامین این دو توسط فدراسیون به نظر کار سختی نمی رسد و با اجرای تست کرونا(PCR) برای تیراندازان و حضور آنان در اردوها به شکل قرنطینه می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات آنان در برگزاری اردوهای آماده سازی را مرتفع کند.

مساله دیگری که فدراسیون باید به آن پاسخ دهد و سوال همه تیراندازان نیز هست اجرای شیوه نامه‌ای است که می‌تواند امتیاز سهمیه المپیک را از گیرنده آن گرفته و به تیرانداز دیگری بدهد. این مساله نگران و دغدغه زیادی برای ۶ تیرانداز المپین کشورمان ایجاد کرده و قطعا بر آمادگی ذهنی و متعاقب آن امادگی فنی آنان تاثیر منفی خواهد داشت.

از دیگر موضوعاتی که باید مورد توجه فدراسیون قرار گیرد، برگزاری مسابقات آزاد کشوری و شروع هر چه سریع‌تر لیگ برتر است تا حالا که تیراندازان به دلیل شیوع کرونا و از دست دادن شانس حضور در مسابقات بین المللی و جهانی را از دست داده و فرصتی برای محک توانمندی‌های خود و یافتن ایرادات احتمالی خود ندارند، دستکم با شرکت در لیگ برتر و مسابقات آزاد در کوران رقابت قرار گرفته و خیلی از روند رقابت ها دور نمانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار ورزش