۱۵ آذر ۱۳۹۹،‏ ۳:۲۹
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84134886
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توجیه پنتاگون برای فروش میلیاردها دلار سلاح!

نیویورک- ایرنا- مدیر آژانس همکاری امنیت دفاعی پنتاگون، فروش تسلیحات را که عامل ویرانی و کشتار بی‌گناهان است، به نفع اشتغال کارگران آمریکایی دانست و گفت این کار باعث تقویت رهبری این کشور در جهان می‌شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از تارنمای پنتاگون، مقامات وزارت دفاع آمریکا موارد مربوط به انتقال تسلیحات در سال مالی ۲۰۲۰ و سایر دستاوردهای همکاری و آماری امنیتی و وزارت دفاع را اعلام کردند.

هیدی اچ. گرانت گفت این آژانس تلاش‌های این بخش را برای ایجاد همکاری امنیتی با متحدان و شرکای ایالات متحده رهبری می کند.

وی افزود بسیاری تصور می‌کنند که این امر فقط به ارائه مقالات و خدمات دفاعی تحت برنامه فروش نظامی خارجی یا برنامه فروش خارجی سلاح محدود می‌شود. با این حال، ماموریت آژانس همکاری امنیت دفاعی موارد بیشتری را از جمله کمک به بلایای انسانی، آموزش نظامی بین‌المللی و تربیت و برنامه‌های ظرفیت‌سازی نهادی که هدف آنها کمک به شرکا و تقویت سیاست‌ها و فرایندهای آنها است، شامل می‌شود.

به عنوان مثال، آژانس همکاری امنیت دفاعی، حدود ۳۱ هزار دانشجوی نظامی خارجی را در دانشکده‌ها آموزش داد و ۵۵ مشاور را در ۱۳ کشور متحد و شریک مستقر کرد.

این مقام وزارت دفاع آمریکا ادامه داد: من نمی‌توانم به اندازه کافی در مورد چگونگی آموزش ایالات متحده به متحدان و شرکایمان بگویم که می‌تواند تاثیر زیادی بر یک ارتش یا حتی یک جامعه داشته باشد.

گرانت اضافه کرد: طیف وسیعی از برنامه‌های همکاری امنیتی به ما امکان می‌دهد تا طیف کامل اطلاعات محرمانه را فراهم کنیم و روابط طولانی مدت محکم را برقرار سازیم. این برنامه‌ها، ارتش‌های متحدان و شریکان را قادر می‌سازد تا مسائل امنیتی مشترک را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه فروش خارجی تسلیحات در سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰ میلیارد و ۷۸۰ میلیون دلار بوده است، اظهار کرد: فروش اسلحه تحت برنامه ۲۲ تامین مالی نظامی خارجی، بالغ بر ۳.۳ میلیارد دلار بوده است.

مدیر آژانس همکاری امنیت دفاعی پنتاگون خاطرنشان کرد فروش حاصل از ماده ۱۰ قانون یاری خارجی که در حال ساخت برنامه‌های ظرفیت شریکان همچون آموزش و تجهیز جهانی است، بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۹۰ میلیون دلار است.

گرانت افزود: فروش نشان می‌دهد ایالات متحده همچنان به عنوان شریک امنیت جهانی انتخاب می‌شود. ما نه تنها پیشرفته‌ترین تجهیزات دفاعی را در جهان ارائه می‌دهیم، بلکه به طور فزاینده‌ای در حال انطباق با نیازهای فناوری متحدان و نظامیان شریکان خود در همکاری با وزارت خارجه و تجارت برای پشتیبانی از شرکای صنعت ایالات متحده هستیم.

وی ادامه داد: ما به طور فزاینده‌ای فروش خود را فراتر از برنامه‌های استانداردهای توافق شده ایالات متحده گسترش می‌دهیم، و تعداد فزاینده‌ای از سیستم‌های غیر برنامه‌ای را که فرصت‌هایی برای ادغام سیستم‌های متحدان و کشورهای شریک در سیستم عامل ایالات متحده است، ارائه می‌دهیم.

مدیر همکاری گرانت افزود: با فراتر رفتن از برنامه‌های استاندارد ثبت‌شده ایالات متحده، توانایی خود را برای پاسخ سریع و مداوم به شرکای بین‌المللی خود افزایش می‌دهیم.

گرانت با بیان اینکه فروش اسلحه، تداوم پشتیبانی قوی از صنعت دفاعی ایالات متحده و کارگران آمریکایی است، اظهار کرد: نزدیک به یک میلیون کارگر برای امنیت شغلی خود به صادرات دفاعی ایالات متحده وابسته هستند.

وی اضافه کرد: این افراد و شرکت‌هایی که در آنها کار می‌کنند، بخشی از کارآفرینی و نوآوری آمریکا را نشان می‌دهند و همچنین آنها به حفظ ایالات متحده به عنوان رهبر جهانی در بخش‌های دفاعی و هوافضا کمک می‌کنند تا نیروهای مسلح ما برتری نظامی خود را حفظ کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha