بسیج دانشجویی یزد، محاکمه عاملان ترور شهید فخری زاده را خواستار شد

یزد-ایرنا- بسیج دانشجویی دانشگاه های استان یزد در نامه ای به رئیس قوه قضائیه خواستار محاکمه عاملان و آمران جنایت ترور شهید فخری زاده و پیگیری حقوقی آن در سطح بین‌المللی شدند.

به گزارش ایرنا در بخشی از این نامه خطاب به حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی آمده است: هنوز داغ جگرسوز از دست دادن شهید بزرگوارمان حاج قاسم سلیمانی تازه بود که دوباره یکی از خادمان  علمی و فناوری و دانشمندان خبره نظام مقدس جمهوری اسلامی، توسط ایادی اسکتبار جهانی، در خون خود غلتید و همچون سایر یاران شهیدش به لقاء الله پیوست.

در ادامه این نامه آمده است: ما دانشجویان بسیجی ضمن عرض تبریک و تسلیت خدمت حضرت عالی به مناسبت شهادت و ترور ناجوانمردانه دکتر محسن فخری زاده، دانشمند بزرگ عرصه هسته ای کشور، این حرکت تروریستی و کوردلانه که توسط مزدوران جنایتکار و شقاوت پیشه انجام شد را به شدت محکوم می‌کنیم.

"اطمینان داریم که ایران انقلابی به تلاش برای پیشرفت در تمام زمینه‌ها ادامه می‌دهد و هرگز در مواجهه با چالش‌ها و محاصره ظالمانه آمریکا و مقابله با استکبار جهانی از تلاش باز نمی ایستد و با تکیه بر اراده پولادین با تجاوزهای کینه توزانه صهیونیستی _آمریکایی مقابله خواهد کرد".

"از تمامی مراجع ذی صلاح کشوری و لشگری، قوه قضائیه و خصوصا از شخص شما به عنوان رئیس قوه قضائیه و با همکاری دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی درخواست داریم در اسرع وقت با به کارگیری تمام توان در جهت شناسایی و دستگیری کلیه دست اندرکاران این جنایت در سطح کشور و با پیگیری حقوقی در عرصه بین المللی اعم از آمران، طراحان، مباشران، جاسوسان داخلی و خارجی و حتی افراد سهل انگار داخلی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در این جنایت دست داشته اند، مورد محاکمه قرار گرفته و به سزای اعمالشان برسند و مهم تر از آن پیگیری کنید تا تدابیری اتخاذ شود که امنیت دانشمندان ما، مخصوصا دانشمندان هسته ای تامین گردد".

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه ۹۹ با کمین در مسیر خودروی حامل شهید دکتر محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار شهید مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها