زوایای پرونده درمانی نوزاد آبدانانی در حال بررسی است

ایلام - ایرنا - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تمامی جوانب و زوایای پرونده درمانی نوزاد آبدانانی از بدو تولد تا بستری در بیمارستان و مراحل درمان آن در حال بررسی است.

دکتر عباس قیصوری شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از همان نخستین لحظات وقوع این ماجرا و انتشار اخبار مربوط به علائم حیاتی مجدد این نوزاد آبدانانی، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با جدیت در حال پیگیری مسائل و موضوعات مربوط به این ماجرا است.

وی افزود: دکتر محمد کریمیان از همان ابتدا معاونت‌های آموزش و درمان و مدیران حراست و بازرسی دانشگاه را مسوول رسیدگی و بررسی این مساله کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: به طور قطع تمامی جوانب و مسائل مربوط به این نوزاد، از همان ابتدای ورود به زایشگاه در بدو تولد تا مراحل بستری آن در بیمارستان‌های رسول اکرم(ص) آبدانان و امام خمینی(ره) ایلام و صدور جواز دفن این نوزاد مورد بررسی قرار می گیرد.

وی یادآور شد: همچنین روز شنبه پانزدهم آذرماه(فردا) کمیسیون تخصصی بررسی و ارزیابی این مساله با حضور تمامی اساتید گروه اطفال استان در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل خواهد شد و پس از بررسی‌ها، نتیجه قطعی نیز از طریق همین کمیسیون اعلام می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار داشت: پس از بررسی، با هرگونه قصور پزشکی برخورد قانونی صورت گرفته و در صورت لزوم در مراجع قضایی نیز پیگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، روز گذشته ویدیویی در شبکه های مجازی ایلام منتشر شد که نشان می داد نوزاد ۲ ماهه آبدانانی پس از اعلام فوت و انتقال به غسالخانه، دوباره جان می گیرد و زنده می شود.

بر اساس اعلام کانال های خبری شهرستان آبدانان، نوزاد ۲ ماهه آبدانانی با نارسایی مادرزادی در بیمارستان امام خمینی ایلام( ره) تحت مراقبت بوده است که شب گذشته حال نوزاد وخیم گزارش و گواهی فوت وی صادر می شود.

اما هنگامی که والدین فرزند خود را برای تدفین به آبدانان با فاصله حدود ۱۸۰ کیلومتر از ایلام، انتقال می‌دهند مسوول‌ غسالخانه آبدانان متوجه تپش قلب نوزاد می‌شود.

پس از حضور اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) آبدانان، زنده بودن نوزاد تایید و برای مراقبت بیشتر به بیمارستان انتقال داده می شود.

برخی از سایت ها و کانال های خبری استان ایلام از صدور گواهی دفن این نوزاد انتقاد کرده و آن را ناشی از قصور پزشکی دانستند.

دادستان ایلام نیز گفت: باید تیم ویژه متشکل از دادستانی، بازرسی و نظام پزشکی تشکیل شود تا سریع به موضوع ورود و نسبت به بررسی موضوع اقدام کنند.

همچنین دادستانی به علوم پزشکی ایلام برای روشن شدن ماجرای نوزاد اهل آبدانانی ۴۸ ساعت مهلت داده است.

دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز جوابیه ای در رابطه با انعکاس مطلبی در رسانه‌های استان مبنی بر قصور پزشکی و صدور مجوز دفن یک نوزاد که در سردخانه دوباره زنده شده است، صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها