۱۴ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۴
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84134677
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر فرانسه در باکو احضار شد

 باکو – ایرنا – " ذاکاری گروس " سفیر فرانسه در باکو روز  جمعه  در رابطه با قطعنامه  اخیر مجمع ملی این کشور به وزارت امور خارجه  جمهوری آذرایجان احضار شد .

 به گزارش ایرنا به نقل از واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان ، اعتراض دولت باکو در ارتباط با قطعنامه  "حمایت از جوامع مسیحی اروپا و شرق و مردم ارمنستان " صادره روز گذشته ( پنجشنبه ) از سوی مجمع ملی فرانسه  ، به سفیر ابلاغ شد. 

به استحضار سفیر فرانسه رسانده شد که  این سند صادره از سوی مجمع ملی این کشور با موازین و اصول حقوق بین المللی ، منشور سازمان ملل متحد ،  دیگر قوانین بین المللی و نیز قطعنامه های شماره 822 ، 853 ، 874 و 884 شورای امنیت سازمان ملل متحد صادره در سال 1993 میلادی برای حل مناقشه قره باغ، مغایرت دارد .

مجمع ملی فرانسه  روز گذشته با صدور قطعنامه ای  از دولت این کشور خواستار به رسمیت شناختن منطقه قره باغ کوهستانی  شد و  قبل از ان  مجلس سنای فرانسه نیز 25 نوامبر ( 5 آذر ماه ) یک سند مشابه را در این زمینه صادر کرده بود که اعتراض دولت باکو را به دنبال داشت .  

این در حالی است که  کارشناسان سیاسی بر این باورند که  این قطعنامه های سنا و مجمع ملی  فرانسه در  حد توصیه بوده و قدرت اجرایی ندارد.

 پارلمان فرانسه بعنوان قوه قوه مقننه این کشور از  مجمع ملی و مجلس سنا تشکیل شده‌است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار جهان