ابراز خوشبینی وزیر خارجه قطر نسبت به حل بحران خلیج فارس

تهران- ایرنا- وزیر خارجه قطر روز جمعه با ابراز خوشبینی نسبت به حل بحران میان کشورش با عربستان و متحدانش گفت: حل این بحران باید فراگیر باشد و اتحاد خلیج فارس را حفظ کند.

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» گفت: ما به حل بحران خلیج فارس خوش‌بین هستیم، ولی نمی‌توانیم بگوییم که همه مشکلات، یک‌روزه حل می شود.

پیش‌تر برخی رسانه ها گزارش داده بودند که با میانجیگری آمریکا، گشایشی برای حل بحران قطر با عربستان و متحدانش صورت گرفته است.

عربستان، بحرین، امارات و مصر از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ (۱۵ خرداد ۹۶) با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، روابط خود را با این کشور قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را هم به روی دوحه بستند.

این کشورها برای از سرگیری روابط، ۱۳ شرط تعیین کرده‌ بودند اما قطر با بیان اینکه شروط تعیین شده ناقض حق حاکمیت این کشور است، تاکنون به آن تن نداده است.

وی افزود: بحران خلیج ارتباطی به توافق آبراهام (توافق سازش) یا هرگونه توافقی برای عادی سازی روابط با اسرائیل ندارد.

وزیر خارجه قطر اضافه کرد: عادی سازی روابط با اسرائیل در برهه کنونی هیچ ارزشی برای مردم فلسطین نخواهد داشت.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی، شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان