امواج ناپایدار بارشی آذربایجان غربی را فرا می‌گیرد

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: امواج ناپایدار بارشی از اواخر وقت روز شنبه وارد این استان می‌شود.

مهدی صابری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز و فردا هوای آذربایجان غربی دارای جوی آرام است ولی از اواخر وقت شنبه بارشها آغاز و تا روز دوشنبه در استان ادامه دارد و بارشهای پراکنده برف و باران حاصل فعالیت این موج بارشی در اغلب نقاط استان است.

وی با اشاره به اینکه تحلیل نقشه های هواشناسی بیانگر مه آلودگی هوای استان است، گفت: کاهش دید در گردنه ها و جاده‌های مواصلاتی همچنان مشاهده می‌شود و لازم است تا رانندگان در تردد های خود به این موارد توجه داشته باشند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان چالدران با دمای پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین شهر و پلدشت با دمای هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم ترین شهر آذربایجان‌غربی بود.

صابری با اشاره به اینکه دمای هوای ارومیه بین منفی یک و مثبت یک درجه سانتی‌گراد در نوسان بود، افزود: ریزش هوای سردی برای استان در هفته آینده پیش بینی می‌شود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی دارای ۱۸ ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از ۱۲۰ ایستگاه باران‌سنجی و اقلیم‌شناسی است که از ایستگاه‌های هواشناسی استان، ۹ ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و ۹ ایستگاه هم تکمیلی هستند.

در هفته گذشته بارشهای زودهنگام پاییزی که توام بابرف و باران بود موجب خوشحالی کشاورزان شد، پیش بینی های هواشناسی در این استان به علت اشتغال ۳۰ درصدی در بخش کشاورزی دارای اهمیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha