بانوی دونده اصفهانی در مسابقات جهانی چین حضور می‌یابد

اصفهان - ایرنا - فرزانه فصیحی دونده سرعتی اصفهانی و رکوردار ایران، اردیبهشت سال آینده در رقابت‌های جهانی در کشور چین شرکت می‌کند.

برپایه اعلام کنفدراسیون دو و میدانی آسیا بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی دو و میدانی آسیا (بزرگسالان)؛ ۳۰ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۱۴۰۰ (۲۰تا ۲۳ می ۲۰۲۱)  در  هانگژو چین برگزار می‌شود.

رییس هیات دو و میدانی اصفهان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: این ورزشکار به عنوان تنها بانوی ایرانی است که در این مسابقات شرکت خواهد کرد و پیش از آن در هفته جاری در قالب اردوی تدارکاتی به صربستان می‌رود.

محمدرضا برکت اضافه کرد: فصیحی با حجاب اسلامی در رقابت‌ها حاضر می‌شود تا نمادی از یک بانوی محجبه مسلمان در میدان‌های بین المللی باشد.

وی با اشاره به حمایت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان از این ورزشکار تصریح کرد: این حمایت در قالب یک تفاهمنامه تنظیم و اجرا می‌شود تا بخشی از هزینه‌های او از سوی باشگاه پرداخت شود.

رییس هیات دو و میدانی اصفهان خاطرنشان کرد: تمرینات مناسب با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و موازین پیشگیرانه از کووید-۱۹ در کنار ارتقای روحی روانی بطور قطع موفقیت فصیحی در مسابقات جهانی را در پی خواهد داشت.

فرزانه فصیحی (زادهٔ ۱۳ دی ۱۳۷۱- اصفهان) دونده و عضو تیم ملی دو و میدانی زنان ایران است ؛ او در سال ۲۰۱۶ مدال نقرهٔ بخش تیمیِ رشتهٔ دوی ۴ در ۴۰۰ متر امدادی در هفتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا ‏ و در سال ۲۰۱۸ مدال برنز رشتهٔ دو ۶۰ مترِ هشتمین دورهٔ مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن آسیا  را به دست آورد.

این بانوی دونده  رکورددار دو ۶۰ متر زنان ایران است.

در استان اصفهان بالغ بر یک هزار ورزشکار در ماده‌ها و رشته‌های مختلف دو و میدانی فعالیت می‌کنند که حدود نیمی از آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

این استان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha