اعتبارات طرح‌های آبی استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰ افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل از افرایش اعتبارات طرح‌های آبی این استان در بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۰خبر داد.

 کریم قرایی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعتبارات مربوط به حوزه  آب استان اردبیل نسبت به لایحه بودجه سال گذشته ۳۲۰ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در لایحه ارائه شده، مبلغ اعتبار طرح‌های آبی این استان ۲۵۰ هزار و ۵۰۰میلیارد ریال پیش‌بینی شده که این مبلغ در سال گذشته  ۷۸۰ میلیارد ریال بوده است.

قرایی به اجرای طرح‌های شبکه‌­های آبیاری و زهکشی سدگیوی، سد سبلان و سد عمارت از محل فاینانس داخلی و استفاده از پتانسیل ماده ۵۶ قانون اشاره کرد و گفت: علاوه بر اعتبارات مذکور به ترتیب مبالغ ۲۱۳ میلیارد تومان برای پایاب گیوی، ۶۰ میلیارد تومان برای سد سبلان  و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای سد عمارت از این محل اخذ و هزینه خواهد شد.

وی اظهارداشت: تامین منابع مالی طرح شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی با مشارکت بانک‌های کشاورزی و سپه، تامین مالی شبکه سبلان با مشارکت بانک توسعه تعاون و تامین منابع مالی سد عمارت با مشارکت شرکت ملی ساختمان صورت می‌گیرد.

به گفته وی، برابر تضمین‌نامه صادره و تفاهم‌نامه مبادله شده این اعتبارات در چهار قسط مساوی در طول یک سال دریافت خواهد شد و بعد از طی یک سال دوران مشارکت، بازپرداخت این تسهیلات در لوایح بودجه دولت درج و پرداخت خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل یادآور شد: قسط اول تامین مالی شبکه سد گیوی توسط بانک‌های مربوطه دریافت شده و در مرحله هزینه‌کرد می‌باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها