۱۱ هزار آزمایش کرونا در شاهرود انجام شد

شاهرود - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از انجام افزون بر ۱۱ هزار آزمایش برای شناسایی مبتلایان به کرونا از آغاز همه گیری خبر داد و افزود: همکاران این دانشگاه بیش از ۱۱۰ هزار تماس تلفنی با اطرافیان شغلی و خانوادگی مبتلایان برای رصد و پیگیری بیماری برقرار کردند.

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد مراجعه با علایم مشکوک به مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه انجام شده، اظهار داشت: طی این بازه زمانی تعداد سه هزار و ۴۴۰ تن در بیمارستان امام حسین (ع) بستری شدند، ۳۰ درصد آنان از خدمات بخش مراقبت های ویژه برخوردار شدند.

وی از فوت ۲۱۰ تن با تشخیص قطعی ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی خبر داد و ابراز داشت: طی ۴۸ ساعت گذشته تعداد ۶۴ مبتلای جدید شناسایی شدند که با احتساب این تعداد شمار مبتلایان در شرق استان به چهار هزار و ۹۴۸ تن رسید.

چمن با بیان اینکه هم اکنون تعداد ۱۳۸ تن در بخش های بیمارستانی مختص به بیماری کووید۱۹ بستری هستند، ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته هم ۴۷ مورد مراجعه با علایم مشکوک به مراکز درمانی انجام شد که از این تعداد ۱۰ تن بستری شدند.

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان‌های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود از نظر آلودگی به ویروس کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارد.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز یک میلیون و سه هزار و ۴۹۴ بیمار قطعی مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و با فوت ۳۵۸ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۴۹ هزار و ۳۴۸تن رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز ( ۱۳آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۹۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۹۲۱ تن بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و سه هزار و ۴۹۴ تن رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها