مشکل قطع شبکه اینترنت در شهرستانهای نهاوند و ملایر رفع شد

همدان- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: بروز اختلال و قطعی اینترنت شهرستان‌های نهاوند و ملایر به دلیل پاره شدن فیبر نوری، با تلاش ماموران پس از گذشت سه ساعت رفع و شبکه به طور کامل وصل شد.

مجتبی ساکی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازگشایی مسیر سیلاب رودخانه‌ای در نزدیک روستای حاجی‌آباد در عصر امروز منجر به بروز مشکل و پارگی شبکه اصلی فیبر نوری نهاوند و ملایر و قطع شدن شبکه اینترنت در بخش های گسترده ای از این ۲ شهرستان  شده بود.

وی اظهار داشت: با اطلاع از بروز این مشکل، کارشناسان سازمان به محل اعزام و در مدت حدود سه ساعت با مرمت مسیر فیبرنوری، مشکل رفع و شبکه اینترنت این ۲ شهرستان به طور کامل وصل شد.

ساکی عنوان کرد: کارشناسان ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، پیش از انجام عملیات خاکبرداری برای بازگشایی مسیر سیلاب در خصوص عبور فیبر نوری از این نقطه به اهالی و عوامل امدادی هشدار داده بودند.

وی اضافه کرد: پارگی در مسیر فیبرنوری منحر به  قطع شبکه اینترنت همه مشترکان مخابرات، همراه اول، رایتل و برخی از شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ای‌.دی.اس.ال در ۲ شهرستان نهاوند و ملایر شد که این مشکل با تلاش ماموران در کمترین زمان ممکن رفع و  اینترنت این مناطق هم وصل شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: در حال حاضر در استان همدان، همراه اول ۷۱۰ جایگاه، ایرانسل ۳۰۰ جایگاه و رایتل ۴۵ جایگاه تجهیزات تلفن و اینترنت همراه را نصب و راه اندازی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: همدان از لحاظ امکانات، فیبرنوری و زیرساخت‌های مخابراتی، در رده استان‌های برتر کشور قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha