ضرورت ایجاد شماره مشترک امدادی برای تماس در زمان بحران

تهران - ایرنا - مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهری تهران و اعضای شورای این سازمان در دیدار با پیرحسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور درمورد همکاری های بین سازمانی گفت وگو و بر ضرورت ایجاد یک شماره مشترک امدادی برای تماس در زمان بحران تاکید کردند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وبدا، در این دیدار مهدی داوری با قدردانی از رییس سازمان اورژانس کشور و کارکنان این سازمان در ارائه خدمات در همه حوادث و بلایا بعنوان اولین دستگاه، این اقدامات را یک افتخار برای کشور خواند و گفت: دکتر کولیوند اولین مسئولی است که در زمان بحران ها در صحنه حادثه حضور دارد و پیگیر امور خدمات رسانی حتی فرا تر از خدمات اورژانس می شود.

در ادامه جلسه، اعضای شورای آتش نشانی ضمن ارائه گزارشی در خصوص اساسنامه، مسائل، بودجه، نیروی انسانی و تجهیزات آتش نشانی، پیشنهاداتی در راستای همکاری های بین سازمانی ارائه دادند.

رییس سازمان اورژانس کشور ضمن خداقوت به مدیران و کارکنان آتش نشانی، گرامیداشت شهدای حادثه پلاسکو و تقدیر از زحمات مهندس داوری گفت: پیشرفت، توسعه و تغییرات مثبت در راستای ارائه خدمات بهتر در سازمان آتش نشانی مشهود است.

کولیوند با تأکید بر ارائه تجربیات و درس آموخته های دستگاه های امدادی پایتخت در زمان بحران با سایر شهرستان ها افزود: جهت ارائه هرچه بهتر خدمات امدادی به هموطنان نیاز به تقویت همکاری های بین سازمان داریم.

وی اضافه کرد: این که یک شماره مشترک امدادی جهت تماس مردم در زمان بحران به منظور تسریع در اطلاع رسانی حادثه به نیروهای امدادی و انتظامی پاسخگو به حوادث و همچنین افزایش سرعت اعزام نیروها و در نتیجه ارائه خدمات فوریتی در کوتاه ترین زمان ممکن به مصدومین و آسیب دیدگان و استفاده از زمان طلایی برای نجات جان مصدومین داشته باشیم ضروری است و باید اقداماتی در همین زمینه انجام شود.

 کولیوند به سختی کار پرسنل دستگاه های امدادی نیز اشاره کرد و گفت: همکارانی هستند که در هنگام ارائه خدمات، دچار مصدومیت می شوند و یا حتی ممکن است جان خود را در این راه از دست بدهند که باید این موضوعات مهم با جدیت پیگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار جامعه