روزانه سه میلیون لیتر سوخت مایع در قزوین توزیع می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین گفت: روزانه سه میلیون لیتر سوخت مایع شامل بنزین و گازوییل در ۸۶ جایگاه سطح استان توزیع می‌شود.

لطف‌الله مسعودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان قزوین دارای ۱۰۸ جایگاه توزیع سوخت است که از این تعداد، ۲۲ جایگاه تک منظوره CNG و ۸۶ جایگاه ۲ منظوره عرضه بنزین و گازوییل فعالیت دارند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و ادامه روند این ویروس طی یک سال گذشته، میزان مصرف هشت ماه سوخت مایع در استان قزوین نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۲۵ درصدی روبرو بوده است.

وی با اشاره به فعالیت ۶۰ جایگاه گاز طبیعی (CNG) استان، افزود: از این تعداد، ۳۷ جایگاه ۲ منظوره بوده که یکی از آنها نیز به دلیل نواقص فنی تعطیل و ظرفیت عرضه گاز در این تعداد جایگاه نیز ماهانه ۳۵ میلیون متر مکعب پیش بینی شده که متوسط عرضه و فروش آنها در سه ماه گذشته به طور میانگین ماهانه ۲۰ میلیون متر مکعب به ثبت رسیده است.

مسعودی با بیان اینکه سیاست دولت در این حوزه، استفاده از سوخت پاک مانند گاز طبیعی در خودروها است، تاکید کرد: دولت علاوه بر در نظر گرفته خدمات و تسهیلات لازم در خصوص گازسوز کردن خودروهای عمومی، خوشبختانه قزوین نیز جزو چهار منطقه برتر کشور در بخش ساخت کارگاهی تولید کیت سی ان جی کشور قرار دارد.

این مسوول حوزه نفتی با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج جایگاه سوخت مایع در سطح استان قزوین با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد به بالا در حال احداث بوده و تا پایان سال جاری نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت، گفت: در این رابطه ۲ جایگاه سوخت گاز طبیعی نیز با دریافت مجوزهای لازم در حال احداث هستند که با توجه به این تعداد جایگاه در حال ساخت، قزوین در آینده مشکلی جهت ارایه سوخت نخواهد داشت.

بازرسی‌های شرکت نفت در قالب کیفی و کمی صورت می‌گیرد

مسعودی با اشاره به اینکه بازرسی‌های این شرکت از جایگاه‌ای عرضه سوخت استان در قالب کمی و کیفی صورت می‌گیرد، افزود: در بخش کمی تمامی یک هزار نازل موجود در جایگاه‌های سوخت مایع حداقل یک مرتبه در ماه مورد کنترل قرار می‌گیرند.

وی اضافه کرد: در بخش کیفی نیز فرآورده‌های نفتی ارایه شده در جایگاه‌ها حداقل ماهانه در ۲ نوبت مورد بازرسی کارشناسان این شرکت قرار می‌گیرد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد در کمیته تخلفات شرکت نفت که هر ماه در ۲ نوبت برگزار می‌شود، مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

این مسوول خاطرنشان کرد: این در حالی است که سامانه ۰۹۶۲۷ در سراسر کشور و همچنین استان آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات شهروندان به صورت شبانه‌روز نیز خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =