مزاحم اینستاگرامی با ۲۰ حساب کاربری در استان سمنان دستگیر شد

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس فتا استان سمنان گفت: متهم سایبری که با ایجاد ۲۰ حساب کاربری مختلف در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به ایجاد مزاحمت و سلب آرامش شاکی پرونده در گرمسار کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین صادقی عصر پنجشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: در پی شکایت فردی مبنی بر ایجاد مزاحمت اینترنتی به وسیله شخصی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام و ارسال مطالب تهدیدآمیز و تهمت‌های غیرواقعی برای وی، پرونده اولیه تشکیل و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان گرمسار قرار گرفت.
وی بیان کرد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکی و با بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته به وسیله تیم کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم با استفاده از بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام و با ساخت حساب‌های کاربری مختلف با ارسال پیام، مبادرت به مزاحمت برای شاکی پرونده در فضای مجازی کرده است.
صادقی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع، پس از انجام اقدامات پلیسی به وسیله کارشناسان خبره پلیس فتا و با بررسی ادله ارائه شده از سوی شاکی و طبق مستندات جمع‌آوری شده ، متهم شناسایی و طبق دستور مقام قضایی در این پلیس حضور یافت.
وی بیان کرد: متهم پس از دستگیری در ابتدا منکر هرگونه مزاحمت برای شاکی پرونده شد و با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری شده لب به سخن گشود و به بزه ارتکابی اعتراف کرد و اظهار داشت در شبکه اجتماعی اینستاگرام با ایجاد ۲۰حساب‌ کاربری قصد ارتباط و دوستی با شاکی را داشته است که با پاسخ منفی نامبرده مواجه می شود و در نهایت با ایجاد مزاحمت اقدام به تهدید شاکی پرونده می کند.
رئیس پلیس فتا استان سمنان هشدار داد: هرگونه هتک حیثیت، مزاحمت سایبری، انتشار شایعه و غیره از نظر قانون جرم است و مرتکبان در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند و بر اساس ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کنند علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت ‌مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.
شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ درخواست خود را ثبت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها