۶۴۰ نفر با علایم کرونا در مراکز درمانی کرمانشاه بستری هستند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در شبانه روز گذشته با بستری شدن ۱۰۸نفر با علایم ویروس کرونا و ترخیص ۱۲۲ نفر پس از بهبودی، مجموع بستری‌شدگان مربوط به کرونا به ۶۴۰ نفر رسید.

«مهدی محمدی» روز پنجشنبه به ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که شامل ۲ نفر از اسلام آبادغرب، ۲ نفر از کنگاور و در شهرستان های کرمانشاه، هرسین، پاوه، روانسر و قصرشیرین هرکدام یک نفر می‌شود

وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ مورد بیمار مثبت بستری و ۷۹ بیمار مثبت سرپایی در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

وی در پایان افزود: مجموع جان باختگان بیماری کووید ۱۹ به هزارو ۲۸۶ نفر رسیده است.

کرونا را باید در خانه‌ها کنترل کنیم

استاندار کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح محله محور مقابله با کرونا گفت: برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ باید در خانه‌ها و در میان خانواده‌ها با آن مقابله کنیم.

«هوشنگ بازوند» در نشست اخیر ستاد استانی مدیریت مقابله با ویروس کرونا که در استانداری کرمانشاه افزود: طرح محله محور مقابله با کووید ۱۹ تحت عنوان طرح شهید قاسم سلیمانی برای نخستین بار در کشور و در کرمانشاه اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: این طرح از راهکارهای اصلی برون رفت از بحران کرونا محسوب می شود از این رو همه باید برای اجرای دقیق آن هم قسم شویم و آن را به بهترین شکل اجرا کنیم.

استاندار کرمانشاه، تمام دستگاه‌های اجرایی را ملزم به همکاری در اجرای این طرح کرد و گفت: در این طرح که با محوریت بسیج و دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود سعی در شناسایی بیماران کرونایی و قرنطینه آنان داریم.

سرخط اخبار استان‌ها