استاندار: شبکه یکپارچه آبرسانی در البرز اجرا می شود

کرج - ایرنا - استاندار البرز با اشاره به تعیین حق آبه جدید از سوی وزارت نیرو برای این استان ، اعلام کرد که برای تامین مناسب آشامیدنی مردم، شبکه یکپارچه یا رینگ سراسری در این استان اجرا می شود.

عزیزاله شهبازی روز پنجشنبه در نشست با نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی ، اجرای مناسب طرح شبکه یکپارچه یا رینگ سراسری آب  را به شرکت های آبفا و آب منطقه ای استان محول کرد.

وی  با اشاره به اینکه تسلط نمایندگان به مسائل استان قابل تقدیر است، افزود: جلسه پرباری با حضور مدیران آبفا  و آب منطقه ای و رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد.
شهبازی با بیان اینکه البرز در بستر اتحاد و انسجام بین سه قوه بویژه نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با سرعت در مسیر توسعه حرکت می کند، ادامه داد: در این نشست در خصوص مسائل کلان استان در حوزه های اقتصاد، عمران، مهاجرت، جمعیت، زیرساخت ها و در مجموعه توسعه البرز طرح و بررسی شد.
وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی دغدغه های خود را با مدیران حاضر مطرح کردند، گفت: موضوعات و مسائل استان بر مبنای سند علمی توسعه ملی در جریان است.
وی به افزایش ۵۵ میلیون مترمکعبی حق آبه البرز اشاره کرد و افزود: در تعاقب پیگیری هایی که طی سال های اخیر صورت گرفته در سال جاری در سفر وزیر نیرو موفق به افزایش حق آبه البرز شدیم و سپس با استمرار اقدامات و برنامه ها سهم البرز از محل سدهای مستقر در استان ۲ برابر شد.
استاندار البرز اضافه کرد: یکی از موضوعاتی که باید در البرز محقق شود، رینگ شبکه آبرسانی استان است از این رو برای اجرای این امکان نیز نامه ای با پنج امضا متشکل از نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی و استاندار البرز تهیه و برای مسوولان ملی از جمله رییس سازمان برنامه و بودجه و وزیر  نیرو ارسال خواهد شد.
وی با بیان اینکه اکنون مطالعات رینگ سراسری شبکه آبرسانی البرز تکمیل و برای اجرا مهیا شد، گفت: البرز سالهای متمادی بدنبال افزایش حق آبه از محل سدهای مستقر در استان بود که این امر اکنون محقق شده و درصدد بسترسازی جهت اعمال این امکان مهم هستیم.
وی عنوان کرد: ساماندهی فاضلاب البرز به جد در دستور کار قرار گیرد، آماده همراهی و پیگیری در این خصوص نیز هستیم.
شهبازی افزود: سال ۹۵ در سفر رییس جمهوری به استان البرز، ساخت و راه اندازی چند بیمارستان در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: بیمارستان فردیس تا پایان امسال به بهره برداری می رسد و در این راستا تکمیل و تعیین تکلیف بیمارستان سید الشهدا(ع) در کرج، تسریع در ساخت و بهره برداری بیمارستان های طالقان، شهرجدید هشتگرد، نظرآباد و کمالشهر مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست علی حدادی و مهدی  عسگری نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان دغدغه های خود در خصوص مطالبات مردمی، نسبت به طرح موضوعات و دریافت پاسخ از مدیران آبفا، آب منطقه ای و رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام کردند.
همچنین برای همراهی در جهت اتخاذ تدابیر لازم در مسیر پیگیری های تحقق اهداف توسعه ای استان اعلام آمادگی کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها