دومین پل ارتباطی جزمان هلیلان به بهره برداری رسید

ایلام - ایرنا - فرماندار هلیلان گفت: پل دارپروشه به عنوان دومین مسیر ارتباطی روستاهای بخش جزمان با مرکز شهرستان به بهره برداری رسید.

سعید شهبازی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورت تخریب پل جزمان و قطع ارتباط مرکز شهرستان با بخش جزمان، مردم می توانند از مسیر ارتباطی جایگزین دارپروشه - چشمه ماهی تردد کنند.

وی اظهار داشت: کل اعتبار پل دارپروشه هلیلان ۱۵ میلیارد ریال بود و پس از پل جزمان دومین پل ارتباطی مرکز شهرستان به بخش جزمان محسوب می شود.

شهبازی یادآور شد: بارندگی های شدید چند روز گذشته هیچ خسارتی به پل جزمان وارد نکرد و تردد وسایل نقیله بروی این پل نیز در حال حاضر بصورت روان در جریان است.

وی افزود: علاوه بر بهره برداری پل دارپروشه که دومین مسیر ارتباطی مرکز شهرستان و بخش مرکزی به بخش جزمان و دهستان زردلان است، پل جزمان نیز با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۶۰ میلیارد ریال تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

شهبازی در ادامه به دیگر پروژه های عمرانی در دست اقدام هلیلان اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی راه روستایی ورمله زردلان با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در حال انجام است.

فرماندار هلیلان اضافه کرد: همچنین پروژه راهسازی پیامن - تنگ تیر زردلان با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی و ۱۱۰ میلیارد ریال در حال انجام است.

وی در خصوص عملیات آسفالت مسیر سرچم - پیاز آباد نیز تاکید کرد: مسیر سرچم - پیاز آباد  با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیده است.

به گفته فرماندار هلیلان برای تعمیرات اساسی ابنیه فنی پل های سطح شهرستان اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اختصاص یافته و عملیات آن در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، شهرستان تازه تاسیس هلیلان با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر به مرکزیت شهر توحید در ۹۰ کیلومتری ایلام قرار دارد.

بخش هلیلان تا بهمن ماه سال گذشته جزو شهرستان چرداول بود که با مصوبه هیات دولت به عنوان یازدهمین شهرستان در استان ایلام شناخته شد.

تا پیش از این تنها راه ارتباطی مردم بخش جزمان با بخش مرکزی و مرکز شهرستان هلیلان پل جزمان بود که در جریان سیل اسفندماه سال گذشته خسارت های جدی دید و ارتباط ۳۰ روستا با مرکز شهرستان قطع شد.

پل جزمان هلیلان نیز هم اکنون در حال ساخت است در صورت تامین اعتبار تا ۲۲ بهمن سال جاری به بهره برداری می رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها