صنایع مهمان بخشی از اعتبارات امور فرهنگی استان را متعهد شوند

بوشهر-ایرنا- رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر گفت: لازم است نهادهای مهمان در بوشهر مانند صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه اتمی و حوزه ترانزیت بخشی از اعتبارات امور فرهنگی استان را متعهد شوند تا در این زمینه منتظر اعتبارات ملی نباشیم.

به گزارش ایرنا، آیت الله صفایی بوشهری در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر که به صورت وبینار برگزار شد، بیان کرد: کارگروه تدوین سند توسعه نقشه جامع فرهنگی این استان مسائل فرهنگی استان را به طور مداوم رصد کنند و انتقادات، پیشنهادات و باز تولیدهایی که ارسال می شود را پایش و در سند جانمایی کنند.

وی تاکید کرد: در برنامه تدوین سند نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر از ظرفیت عمومی مردم مانند گروه‌های مردم‌نهاد، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و بازار به عنوان ظرفیتی بزرگ استفاده شود چرا که در این صورت اثر بیشتری بر جامعه می‌گذارد.

صفایی بوشهری یادآور شد: همچنین مصوبه‌های فرهنگی استان به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال و ابلاغ می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار کرد: تدوین این سند فرهنگی در استان بوشهر می‌تواند به عنوان یک الگو در کشور مطرح شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در ادامه این نشست اعلام کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان‌ها به دنبال ایجاد برش استانی سند فرهنگی است که تاکنون تدوین آن در استان 80 درصد پیشرفت و تکمیل آن به مراحل نهایی رسیده است.

فاطمه کرمپور گفت: در تدوین سند فرهنگی بیشترین تعامل با صاحبنظران و کارشناسان دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی، هنری و اجتماعی استان مانند حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌های مرکز استان و مراکز نظامی و انتظامی صورت گرفته است و به زودی از این سند فرهنگی و راهبردی رونمایی می‌شود. 

 دبیر شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اعلام کرد: بستر آنلاین اختصاصی برای برگزاری جلسه‌های کمیته تدوین سند توسعه نقشه جامع فرهنگی و سایت تدوین سند فرهنگی استان راه اندازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha