بی‌توجهی به موازین بهداشتی همدان را دوباره در وضعیت قرمز قرار می‌دهد

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه کاهش روند ابتلا به بیماری کرونا موجب شده تا تمامی شهرستان‌های استان در شرایط نارنجی قرار بگیرند، گفت: هر گونه بی توجهی به پروتکل های بهداشتی و برگزاری و یا حضور در مجالس، تجمع و دورهمی ها می تواند دوباره استان را در شرایط قرمز قرار دهد.

محمد طاهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۲ مورد بوده که از این تعداد ۷۴ مورد در بخش عادی و ۲۴ نفر در بخش آی.سی.یو بستری شدند همچنین حال ۳۶ نفر نیز وخیم گزارش شده است.
وی افزود: طبق آخرین آمار، از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون  ۹ هزار و ۲۳۳ مورد مثبت بستری در بیمارستان های استان ثبت شده که در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۴۴ بیمار جدید در مراکز درمانی استان همدان بستری شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان جان خود را از دست دادند که شمار متوفیان این بیماری از ابتدای همه گیری تا کنون به یک هزار و ۲۸۴ مورد رسیده است.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان های استان همدان نیز گفت: تعداد بیماران کرونایی بستری در اسدآباد ۳۰۸ ، بهار ۵۳۳، تویسرکان ۵۶۰، رزن ۳۴۷، درگزین ۱۵۲، فامنین ۱۶۱ و کبودراهنگ ۵۶۸ نفر است.

طاهری افزود: همچنین یک هزار و ۷۲۹ نفر در ملایر، یک هزار و ۵۱ بیمار در نهاوند و سه هزار و ۵۷۸ نفر در شهرستان همدان بستری شده اند که ۲۴۶ نفر از بیماران، غیربومی و از خارج استان هستند.
استاندار همدان هم صبح امروز با اشاره به خروج استان از وضعیت قرمز و پایان محدودیت های کرونایی برخی از مشاغل، اعلام کرد که گروه‌های شغلی یک و ۲ می‌توانند از روز شنبه ۱۵ آذر فعالیت خود را آغاز کنند.

«سیدسعید شاهرخی» اظهار داشت: فعالیت مشاغل گروه سه و چهار در استان همدان همچنان ممنوع است و باید منتظر بهبود شرایط و اعلام شرایط جدید باشند. 

او گفت: تمام شهرهای استان همدان از وضعیت قرمز کرونا خارج و  در وضعیت نارنجی قرار دارد که می بایست از همکاری مطلوب و موثر اقشار مختلف مردم در رعایت پروتکل ها و اجرای محدودیت های ابلاغی قدردانی کنیم. 

استاندار همدان تاکید کرد: مردم مانند گذشته دستورالعمل ها و مصوبات ستاد ملی مبارزه و پیشگیری کرونا را جدی گرفته و اجرا کنند که نتیجه آن هم روند کاهشی میزان ابتلا به بیماری و خارج شدن استان از وضعیت قرمز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha