۹۱ واحد صنعتی در کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شد

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: امسال ۹۱ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در مناطق مختلف این استان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده و از این سوخت پاک استفاده می‌کنند.

احمد فعله‌گری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس مصوبه شورای اقتصاد هر واحد صنعتی پس از سه سال استفاده از سوخت مایع می‌تواند به شبکه گاز متصل شود که طبق این دستورالعمل به ۶۱۴ واحد صنعتی کردستان گازرسانی شده است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای اقتصاد یک هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی در استان به شبکه گاز متصل می‌شوند، افزود: با گازرسانی به ۶۱۴ واحد صنعتی حدود ۴۰ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه‌جویی شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به برنامه‌ریزی برای گازرسانی به ۱۳۳ واحد صنعتی تا پایان امسال، اضافه کرد: در مجموع یک هزار و ۹۵۶ واحد صنعتی در استان اکنون به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل هستند.

فعله‌گری به دشواری کار گازرسانی در استان با توجه به توپوگرافی منطقه و شرایط جغرافیایی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ طول شبکه‌گذاری گاز طبیعی در استان ۶ هزار و ۹۳۹ کیلومتر بود اما در حال حاضر این عدد به ۱۱ هزار و ۲۰۰ کیلومتر رسیده است.

در حال حاضر ۵۴۷ هزار و ۹۵۷ مشترک در کردستان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند که ۴۰۴ هزار و ۲۰۱ مشترک آن شهری و ۱۴۳ هزار و ۷۵۶ مشترک نیز روستایی است.

استان کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد و در جمعیت روستایی ۹۳ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها