تثبیت قیمت سکه در کانال ۱۲ میلیون تومانی

تهران – ایرنا - قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (پنجشنبه) با ۹۹ هزار تومان افزایش نسبت به دیروز ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش ایرنا، در ساعت ۱۴ امروز، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به قیمت ۱۱ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم سکه بهار آزادی برابر با ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ربع سکه هم به قیمت چهارمیلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی نیز در برابر دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد.

علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۶ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۸۷۶ هزار تومان فروخته شد.

انس جهانی طلا نیز امروز با افزایش نسبت به روز  گذشته به قیمت یک‌هزار و ۸۳۶ دلار رسید.

به گزارش ایرنا، طی دو هفته گذشته قیمت سکه و طلا متأثر از بازار ارز روند کاهشی داشت و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا نیز تأثیر گذاشت.

بررسی روند معاملات ارزی در روزهای اخیر نشان می‌دهد که کاهش ریسک‌های برون‌زا، حضور پرقدرت بازارساز و تقویت عرضه اسکناس در بازار متشکل ارزی به منظور مدیریت نوسان نرخ ارز، باعث افت قیمت‌ها در بازار ارز و همچنین بازار طلا شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد