۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در عباس‌آباد پرداخت شد

نوشهر- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت که از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در شهرستان عباس‌آباد پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا ، حسن خیریانپور روز پنجشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که به ریاست استاندار در فرمانداری عباس آباد برگزار شد ، افزود : این میزان تسهیلات از منابع مختلف مانند بند ۱۸ تسهیلات روستایی ، بند الف رونق تولید ، کسب و کارهای خسارت دیده ناشی از ویروس کرونا تامین و پرداخت شده است.

وی میزان تسهیلات پرداختی در عباس آباد را ۳۴۶ درصد بیشتر از سهمیه شهرستان برآورد کرد و گفت : افزایش این میزان در پرداخت تسهیلات اشتغال ناشی از بررسی مشکلات و پی گیری های فراوان مسئولان استانی و محلی بوده است.

خیریانپور از برگزاری ۱۰۷ نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان عباس آباد از ابتدای سال جاری تا پایان ماه مهر خبر داد و افزود که حدود ۷۰ درصد مصوبات این نشست ها اجرایی شده که نتیجه آن احیای و بازگشت به تولید ۶ واحد از ۳۱ واحد تولیدی راکد بوده است ضمن این که تلاش برای بازگرداندن سایر واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید هم ادامه دارد.

وی گفت : یکی از اقدامات در دست انجام رفع تملک سه واحد راکد در اختیار بانک ها است که امیدواریم محقق شود.

معاون استاندار مازندران با اعلام این که از مجموع  ۹۵۱ قطعه زمین موسوم به ۱۰ هکتاری در غرب مازندران ، بیشترین  قطعات مربوط به شهرستان عباس آباد است ، گفت : اگر چه ۲۱۳ قطعه از این زمین ها متروکه است ، اما برای زراعت چوب در ۱۷ هکتار یادداشت تفاهم امضاء شده است.

وی افزود : همچنین در قالب طرح جهش تولید طی این مدت چهار طرح تولیدی و اقتصادی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاری حدود ۲۴ میلیارد تومان هم در عباس آباد شناسایی شده که تا پایان سال به سرانجام خواهد رسید.

خیریانپور توسعه کشت گلخانه ای را از مهم ترین ظرفیت های شهرستان عباس آباد معرفی کرد و گفت : از چند سال پیش ۲ روستای "کرکاس " و با " با اوج خیل "  در این شهرستان به عنوان روستاهای بدون بیکار معرفی شدند و تسهیلات قابل توجهی از محل صندوق توسعه کار آفرینی برای ایجاد اشتغال در آنها هزینه شده است.

وی با اعلام این که در شهرستان عباس آباد یکهزار و ۱۴۸ واحد گلخانه به مساحت حدود ۱۴۰ هکتار فعال است ، افزود : امسال هم با پیگیری های فراوان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان و استان ، حدود سه هکتار به وسعت گلخانه های شهرستان افزوده شده و تعدادی در آنها مشغول کار شده اند.

خیریانپور به سرانجام رساندن ۶۰ واحد بومگردی و ۱۳ اسکله تفریحی و توریستی را از دیگر اقدامات در دست اجرا در شهرستان عباس آباد تا پایان دولت دوازدهم معرفی کرد و خواستار همکاری مسئولان محلی و استانی برای تحقق آن شد.

استاندار مازندران صبح امروز به غرب مازندران سفر کرد. حسین زادگان قرار است از رینگ شهری عباس آباد و نشتارود هم بازدید کند.

نشست خبری با خبرنگاران در تنکابن از دیگر برنامه های استاندار مازندران در این سفر است.

   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha