دولت نگاه ویژه ای به زیرساخت‌ها در حوزه زندان‌ها دارد

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به زیر ساخت‌ها در حوزه زندان‌ها برای اقدامات تربیتی و تامینی دارد که این اقدام‌ها قابل تقدیر است.

محمدمهدی حاجی محمدی روز پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان‌غربی در ارومیه، ظهار داشت: اشتغال زندانیان از جمله برنامه‌های این سازمان است که با جدیت پیگیری می‌شود.
وی با تاکید بر الگوی زندانبانی اسلامی که زندانی عائله تحت تکفل حکومت می‌باشد و باید دائما تحت رصد و کنترل در چرخه اصلاح و تربیت باشد، گفت: پایش و غربالگری زندانیان در این راستا در دستور کار قرار دارد.
رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، رافت اسلامی را یکی از ارکان عدالت در دستگاه قضایی دانست و افزود زمانی فردی خطایی می‌کند باید تاوان آن را بدهد، اما می‌توان زندان را به عنوان یک داروی تلخ برای مداوای بیمار و یا دور برگردانی برای بازگشت از خطای انسانی دانست و در این صورت زندان به عنوان نقطه‌ای برای اصلاح روش و بازسازی آینده خواهد بود.
استاندار آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار با اشاره به ارزیابی‌های انجام گرفته در خصوص وضعیت شاخص‌های اجتماعی، امنیتی و ارتقای شاخص استان در این حوزه گفت: این استان به مدد تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و همراهی مردم جزو پنج استان امن کشور بشمار می‌رود.
محمدمهدی شهریاری با اشاره به موقعیت ویژه آذربایجان غربی و همجواری با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان امنیت موجود را فرصتی ارزنده برشمرد و افزود: بستر لازم به مدد تلاش دستگاه‌های متولی سبب شده تا این کشورها علاقمندی برای سرمایه گذاری در این استان داشته باشند.
وی با بیان اینکه بهبود زیر ساخت‌ها در حوزه زندان‌ها برای اقدامات تربیتی و تامینی در دستور کار استان قرار دارد، افزود: توجه به خانواده زندانیان باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش ایرنا در ادامه این دیدار، طرفین در خصوص وضعیت زندان‌های آذربایجان‌غربی بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها