هواشناسی سمنان درباره بارش‌ها و مه‌آلودگی در هفته آینده هشدار دارد

سمنان- ایرنا- اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به ورود سامانه بارشی به این استان از روز شنبه، درباره بارش برف و باران، مه‌آلودگی و وزش باد شدید در طول هفته آینده هشدار زرد اعلام کرد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز پنجشنبه به ایرنا گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره و نقشه های پیش یابی، پیش بینی شرایط جوی هفته آینده متاثر از سامانه بارشی است که از اواخر وقت دیروز وارد جو استان سمنان شد.

ایرج مصطفوی در توصیف سامانه بارشی مورد انتظار گفت: زمان شروع فعالیت این سامانه از روز شنبه خواهد بود و نوع مخاطره نیز بارش باران و برف، مه آلودگی و کاهش دید، وزش باد نسبتا شدید، کاهش محسوس دما، پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: بارش باران متاثر از این سامانه در غالب نقاط استان سمنان به ویژه در ارتفاعات و نواحی کوهستانی و مناطق سردسیر و مه آلودگی و کاهش دید افقی در نواحی کوهستانی و محورهای شمالی دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: وزش باد نسبتا شدید نیز در نواحی شمالی و شرقی پیش بینی می شود.

مصطفوی با اشاره به اینکه کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد در سطح استان سمنان از یکشنبه تا اواخر هفته رخ می دهد بیان کرد: اثر مخاطره این سامانه نیز لغزندگی و اختلال در تردد در محورهای استان، مه آلودگی و کاهش دید افقی، یخبندان در نواحی کوهستانی و محورهای شمالی است.

وی گفت: پرهیز از تردد غیرضروری، اجتناب از کوهنوردی، لایروبی مسیلها و آبراه‌ها، احتیاط در تردد در محورهای شمالی و کوهستانی و تمهیدات لازم در حفاظت از محصولات کشاورزی و تنظیم دمای گلخانه ها و مرغداری ها، مهمترین توصیه های هواشناسی درباره این سامانه بارشی است.
وی گفت: زمان پایان فعالیت این سامانه بارشی روز دوشنبه پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تاکید کرد: امروز پنجشنبه در بیشتر نقاط استان ابرناکی، بارش باران و در ارتفاعات و نواحی سردسیر بارش برف و وزش باد دور از انتظار نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها