روحانی اهل سنت: ترور دانشمندان ایران نشانه ناتوانی دشمن است

گرگان - ایرنا - مدیر حوزه علمیه اهل سنت قره تپه بندرترکمن در استان گلستان گفت که دست زدن به ترور دانشمندان ایران از سوی دشمن نشانه ضعف و ناتوانی آن‌ها در حوزه پژوهش و رویارویی با بزرگان علمی کشورمان است.

آخوند عبدالجبار میرابی امروز پنجشنبه در مراسم یادبود و ختم مجازی دانشمند شهید محسن فخری زاده در گرگان اظهار داشت: ما همواره قدردان انقلاب اسلامی که استقلال علمی و فکری را به ارمغان آورد، هستیم و از این دستاورد گران‌بها برای پیشرفت کشورمان استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: اگر دانشمندی از کشورمان توسط دشمن ترور می شود به منزله این نیست که راه آن ها را فراموش کنیم بلکه مسیر شهیدان با جدیت برای دستیابی به اهداف عالیه انقلاب اسلامی ادامه خواهد یافت.

وی خطاب به دشمنان انقلاب اسلامی گفت: در ایران دانشگاه و جوان مستعد برای کسب مدارج علمی کم نبوده و راه شهدا همچون دانشمند شهید محسن فخری زاده با وجود چنین جوانان به سرمنزل اصلی خود خواهد رسید.

همچنین در این مراسم رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با محکم کردن ترور دانشمند شهید محسن فخری زاده اظهار داشت: دشمنان به دلیل این که توان مقابله با تفکر انقلابی و مشاهده پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را ندارند، دست به ترور افراد به ویژه دانشمندان ما می زنند.

حجت الاسلام نورعلی دیلم با بیان این که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیش از ۱۷ هزار از هموطنان ما ترور و به شهادت رسیدند، افزود: دشمن بداند که تفکر انقلابی نزد مردم ایران ماندگار بوده و پیام شهدا را برای ایستادگی و اقتدار کشور فراموش نمی کنیم.

وی وطن دوستی، مسوولیت پذیری، تعهد، تخصص و ولایت پذیری را از جمله برخی ویژگی های بارز شهیدان انقلاب اسلامی از جمله شهید محسن فخری زاده برشمرد و گفت: وظیفه داریم ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان هوشیاری خود را در برابر توطئه دشمن حفظ کنیم.

تروریست‌های مسلح عصر جمعه هفتم آذرماه جاری با کمین در مسیر خودرو حامل محسن فخری‌زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری ایران در آبسرد از توابع شهرستان دماوند این دانشمند برجسته کشورمان را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها