کاخ سفید از تشدید بیماری کرونا و ناتوانی سیستم بهداشتی آمریکا خبر داد

تهران-ایرنا- گروه ویژه مبارزه با کرونای کاخ سفید  به ایالت های مختلف آمریکا هشدار داد، همه گیری کرونا فشار بر سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور را افزایش داده و مراقبت از بیماران را به چالش کشیده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای هیل نوشت در گزارشی که کاخ سفید برای ایالت ها ارسال کرده آمده است:ما با توجه به وضعیت کنونی افزایش ابتلا و کمبود ظرفیت بیمارستان ها در وضعیت بسیار خطرناکی قرار داریم.

این گزارش شامل مجموعه ای از هشدارهای فوری است که در مغایرت کامل با رویکرد خود دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار دارد که عمدتا درباره بحران کرونا در چند روز گذشته سکوت کرده و وقتی درباره آن صحبت می کند فقط به موضوع ساخت واکسن می پردازد.

هیل نوشت: این هشدارها در حالی مطرح شده اند که آمریکا از افزایش بیش از ۱۵۰ هزار نفری شمار مبتلایان در هر روز خبر می دهد. بیش از ۹۸ هزار نفر در بیمارستان بستری هستند که فشار زیادی را بر بیمارستان ها وارد کرده است و کارشناسان نگران آن هستند که مبتلایان کرونا به دلیل دورهمی های مربوط به روز شکرگذاری در آمریکا و سفر بزودی افزایش یابد.

این گزارش هشدار می دهد که واکنش ایالت ها برای کاستن از شیوع ویروس «در حوزه های چندی ناکافی است».

در این گزارش آمده است: همه ایالت ها و کشورها باید تلاش کنند آمار مبتلایان را پایین آورند تا به حفظ نظام بهداشتی در موارد اضطراری مربوط به بیماران کرونایی و غیرکرونایی کمک کنند.

در این هشدار از مقام های بهداشتی محلی خواسته شده کنترل امور را در اختیار گرفته و به مردم هشدارهای لازم را ارائه دهند.

این گزارش می افزاید: اگر سیاست های ایالتی و محلی بازتاب جدیت اوضاع کنونی نباشد همه مقام های بهداشت عمومی باید به طور مستقیم به ایالت ها هشدار دهند. باید به وضوح اعلام شود که اگر کسی بالای ۶۵ سال سن دارد و دچار بیماری های زمینه ای جدی است نباید وارد اماکن عمومی شوند که کسی در آن بدون ماسک است. افراد زیر ۴۰ سال باید فرض کنند که در صورت شرکت در گردهمایی ها در روز شکرگذاری مبتلا شده اند. به احتمال زیاد چنین افرادی فاقد  علائم بیماری هستند.

مقامات بهداشتی دولت آمریکا از جمله آنتونی فائوچی بارها اشاره کرده اند که اماکن سربسته مانند رستوران ها با توجه به باز بودن آنها در بسیاری از ایالت ها منبع مهمی برای شیوع ویروس هستند.

در گزارش اخیر خواسته شده رستوران های سرپوشیده محدود شوند و اماکن محل تجمعات که در آنها افراد ماسک نمی زنند تعطیل شوند.

در این گزارش بر افزایش آزمایشات برای شناسایی افراد بدون علائم بیماری تاکید شده است.

دانشگاه جان هاپکینز بامداد پنجشنبه اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۷۰۰ نفر در آمریکا بدلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که از ماه آوریل تاکنون بی‌سابقه است.

بدین ترتیب شمار کل جانباختگان کرونا در آمریکا به ۲۷۳ هزار و ۱۸۱ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار جهان