درمانگاه تامین‌ اجتماعی نیاز مبرم مردم سمیرم است

اصفهان- ایرنا- نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی احداث یک باب درمانگاه تامین اجتماعی را نیاز مبرم و ضروری ساکنان این خطه سردسیر در جنوب استان اصفهان عنوان کرد.

  اصغر سلیمی  که روز پنجشنبه با ایرنا گفت و گو می کرد با یادآوری اینکه روز گذشته با  رییس سازمان تامین اجتماعی ملاقاتی در زمینه احداث درمانگاه داشته است افزود : مهمترین خواسته ما و مردم سمیرم از وی، اقدام برای احداث این مجموعه درمانی است اما مشکل اصلی برای احداث این مرکز، اختصاص زمین اهدایی یا اقدام برای خرید زمین بود که همچنان حل و فصل نشده است.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شماری از خیران زمین‌هایی را در ۲ سال گذشته به سازمان تامین اجتماعی پیشنهادکرده بودند که موضوع بنا به دلایلی که عمده آن مربوط به مسائل فنی یا خواسته های محلی یا شخصی بود، منتفی شد.

سلیمی خاطر نشان کرد: حدود ۲۱ هزار خانوار در این شهرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که در مواردی همچون بیمه اولیه، انجام معاینات یا بهره‌مندی از خدمات این سازمان باید به شهرستان های همجوار بروند.

وی دیگر خواسته مردمی از رییس سازمان تامین اجتماعی را افزایش مجوزهای بیمه‌های خانه‌داری و قالی‌بافی برشمرد و تاکید کرد: نگاه به سمیرم با وجود روستاهای متعدد و بیشترین جمعیت عشایری کشور در این مورد  باید خاص و ویژه باشد.

این نماینده مجلس همچنین گفت که آنتن‌دهی تلفن همراه در بعضی از نقاط شهر و شهرستان مطلوب نیست و احداث دکل‌های مخابراتی جدید در برخی مناطق بویژه نقاط مرتفع ضروری است.

به گفته سلیمی، این موضوع با توجه به فراگیر شدن آموزش و تحصیل به شیوه مجازی و موبایلی در شرایط کرونایی خواسته به حق عموم مردم در شهرها و روستاهای مختلف است.

بخش بهداشت و درمان منطقه سمیرم دارای ۳۶ خانه بهداشت، ۶ پایگاه سلامت روستایی، ۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و یک بیمارستان ۸۶ تختخوابی(بیمارستان سیدالشهدا) در کنار درمانگاه شهید پیرمرادیان سپاه ناحیه این شهرستان است.

سمیرم با افزون بر ۹۰هزار جمعیت، ۱۵۰ آبادی و روستا، چهار بخش و ۶ شهر در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها