بازارهای منطقه آزادچابهار از ساعت ۱۷ تا ۲۱ فعال خواهند بود

چابهار- ایرنا- معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری‌ ویژه چابهار گفت: ساعت فعالیت بازار و مجتمع‌های تجاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد چابهار براساس تصمیمات اتخاذ شده در شورای تامین این شهرستان همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ تعیین شده است.

 علیرضا میر روز پنجشنبه در جلسه کارگروه فرعی ستاد کرونای شهرستان چابهار از همکاری خوب صنوف، بازاریان و کسبه شهر و منطقه آزاد در تعطیلی مکان های کسب و تجارت از ابتدای طرح محدودیت ۱۵ روزه تاکنون قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: نشست های متعددی با اعضا و نمایندگان ستاد کرونا و با حضور روسای اتاق اصناف و اتحادیه های زیر مجموعه در راستای اجرای مصوبات شورای تامین شهرستان برگزار شده و بیش از ۸۵ درصد اصناف در اجرای طرح محدودیت ها همراهی کردند.

مسوول نظارت بر بازار چابهار با قدردانی از کسبه و بازاریان و برخی از روسای اتحادیه ها در گام دوم مواجهه با بیماری کرونا و محدودیت های اعمال شده از اول آذر ماه در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: شهرستان چابهار نیز با وجودی که مقصد گردشگری کشور محسوب می شود از این قاعده مستثنی نبود و با نظر به محدودیت ها و تصمیمات اتخاذ شده در ستاد کرونا و شورای تامین شهرستان تلاش ها و همراهی های بسیار خوبی برای پیشگیری از افزایش آمار مبتلایان و فوتی ها و حفظ سلامت افراد جامعه صورت گرفت.

میر در رابطه با بازگشایی مجدد بازار و فعالیت کسبه و بازاریان تاکید کرد تمامی واحدهای صنفی که در گروههای ۱، ۲ و ۳ قرار دارند ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی در محیط کسب و کار می توانند در طول روز با ساعات مشخص و محدود ( ۱۰ صبح تا ۱۶ بعدازظهر ) برای قطع زنجیره کرونا به فعالیت و ارائه  خدمات بپردازند.

وی بیان کرد: صنف های گروه ۴ تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که وضعیت به شرایط عادی بازگردد، اجازه فعالیت نداشته و چنانچه در بازدیدها و گشت های مشترک مشخص شود که صنفی خارج از ساعت تعیین شده فعالیت و در اجرای مصوبات تمکین نمی کند، با رئیس اتحادیه مربوطه وفق ضوابط و مقررات قانونی و صنفی و تعهد صورت گرفته برخورد خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha