سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورویی چینی‌ها در اسلام‌آبادغرب

کرمانشاه - ایرنا- یک شرکت چینی ۱۰ میلیون یورو در پروژه فروآلیاژ سیلیس منیزیم در شهرستان اسلام آبادغرب استان کرمانشاه سرمایه‌گذاری کرده که قرار است با بهره‌برداری از این پروژه برای ۲۱۰ نفر اشتغال ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا؛ استاندار کرمانشاه به همراه معاونانش روز پنجشنبه با سفر به شهرستان اسلام آبادغرب از چندین پروژه در دست اجرا از جمله فروآلیاژ سیلیس منیزیم بازدید کرد و در سخنانی گفت: این پروژه به دلیل شیوع کرونا دچار وقفه شد اما اکنون چینی ها به محل بازگشته اند و آماده ادامه کار هستند.

«هوشنگ بازوند» افزود: چینی‌ها به ما وعده دادند که تا پایان امسال این پروژه را به اتمام می رسانند و ما نیز در زمینه زیرساخت از جمله راه و هرآنچه که موردنیاز این شرکت است آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به حمایت دولت از این پروژه سرمایه گذاری، گفت: هرآنچه در توان داشته باشیم برای اتمام این پروژه به کار می بریم و مجریان را ناامید نمی کنیم.

استاندار کرمانشاه این پروژه را اولین پروژه سرمایه گذاری مستقیم خارجی در استان کرمانشاه دانست و گفت: همه تجهیزات مربوط به این پروژه وارد شده و در محل اجرای پروژه هم هرآنچه موردنیاز باشد ما آماده تامین آن هستیم.

بازوند تاکید کرد که توقع داریم که این پروژه در اسفندماه به پایان برسد و آن را در آستانه سال نو افتتاح کنیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته شرکت «کایکو: در حال ساخت سازه‌های فولادی و سوله‌های این پروژه است.

وی با بیان اینکه این شرکت از مجموعه‌های تولیدی خوب استان است و در بازسازی زلزله از عملکرد مناسبی برخودار بود، افزود: پروژه فروسیلیس منیزیم گام بزرگی در راستای جلوگیری از خام فروشی است.

سرمایه‌گذاری هفت هزار میلیارد تومانی دولت در پتروشیمی اسلام‌آبادغرب

استاندار کرمانشاه در ادامه سفر خود به شهرستان اسلام‌آبادغرب از منطقه ویژه اقتصادی و پروژه پتروشیمی چهارم استان در این شهرستان بازدید کرد و آخرین وضعیت پروژه پتروشیمی اسلام آبادغرب را مورد بررسی قرار داد.

مدیر این پروژه در این بازدید اعلام کرد که عملیات خاک‌برداری این طرح آغاز شده و به زودی عملیات اجرایی آن رسما آغاز می‌شود.

به گفته مسوولان استان کرمانشاه قرار است دولت در این پروژه هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند که حجم این سرمایه‌گذاری معادل حجم سرمایه‌گذاری سه پتروشیمی دیگر استان بوده و خود این مساله گویای اهمیت و بزرگی این پروژه است.

اجرای پیشرفته‌ترین گلخانه غرب کشور در اسلام آبادغرب

استاندار کرمانشاه همچنین از پروژه بزرگ گلخانه اسلام آبادغرب نیز بازدید کرد و در سخنانی با بیان اینکه در این پروژه بزرگ قرار است ۲۶ هکتار گلخانه اجرا شود، گفت: طبق برنامه ارایه شده قرار است ۱۱ هکتار از این مجموعه گلخانه‌ای با ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار، حداکثر تا اواسط مرداد ۱۴۰۰ زیرکشت برود.

مدیر این پروژه نیز اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با فازبندی پروژه و انجام حمایت ‌های لازم، قسمت هایی از این طرح زودتر از مردادماه به بهره برداری برسد.
 به گفته مدیران پروژه، در این طرح قرار است محصولاتی مانند لیمو، فلفل‌های رنگی و آواکادو تولید و در بازارهای خارجی و به ویژه روسیه و قطر عرضه شود.

برای ساخت این گلخانه ۴۵ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۸ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

با بهره‌برداری از این پروژه برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

مقاوم‌سازی بیمارستان با ۲۷میلیارد تومان اعتبار

استاندار کرمانشاه در بخش پایانی بازدیدهای خود از بیمارستان اسلام آبادغرب که در جریان وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ تخریب شده بود، دیدن کرد و در سخنانی با بیان اینکه این بیمارستان به خوبی مقاوم سازی شده است، گفت: برای مقاوم سازی این بیمارستان ۲۷ میلیارد تومان هزینه شده و یک بیمارستان جدید در واقع ساخته شده است.

بازوند بزگترین مشکل این بیمارستان را اکنون تاییدیه زلزله و تجهیز آن دانست.

پایان بخش برنامه سفر یک روزه بازوند از اسلام آبادغرب شرکت در جلسه فرمانداری خواهد بود.

شهرستان اسلام آبادغرب با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها