۳۶ هزار نفربه عضویت انجمن اولیا و مربیان مدارس البرز درآمدند

کرج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد: ۳۶ هزار و ۹۰۵ نفر از اولیا این استان به عضویت شورای انجمن اولیا و مربیان مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در آمدند.

سالارقاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تعداد ۲۴۹ هزار و ۹۴۴ نفر درانتخابات این دوره انجمن اولیا و مربیان مدارس البرز شرکت کردند که ۳۶ هزار و ۹۰۵ نفر منتخب شدند.

وی بیان داشت: شیوع یروس کرونا منجرشد که این دوره ازانتخابات انجمن اولیا و مربیان در یک هزار و ۵۳۲ مدرسه به صورت غیر حضوری و دربسترشبکه شاد برگزارشود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز  خاطرنشان کرد:انتخابات انجمن اولیا و مربیان ۶۷ مدرسه زیر ۵۰ نفردانش آموز به صورت حضوری و در۳۶ مدرسه هم به صورت تلفیقی برگزارشد.

وی تصریح کرد: شورای انجمن اولیا و مربیان به طور میانگین در هر واحد آموزشی هشت نفر عضو دارد.

قاسمی اضافه کرد: سال تحصیلی گذشته، انجمن اولیا و مربیان ۳۷ مدرسه البرز با رویکرد مشارکتی - توانمندسازی درکشور برتر شناخته شدند.

وی خانواده را رکن مهم تعلیم و تربیت دانست وعنوان کرد: ارتباط خانواده با مدرسه یک الزام درپیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزگفت: شورای انجمن اولیا و مربیان در مدارس با هدف تقویت و مشارکت اولیای دانش آموزان در راستای ارتقای فعالیت های آموزشی، پرورشی و اطلاع رسانی درباره ماموریت های این انجمن و ایجاد فضای دوست داشتنی و با نشاط در مدارس ایجاد می شود.

وی افزود: شورای انجمن اولیا و مربیان مدارس را مدیر، معاون یا مربی آموزشی و پرورشی، نماینده معلمان و چهار نفر از اولیا تشکیل می دهند.

قاسمی یادآورشد: اولیا دانش آموزان باید برای مطالبه حق و حقوقشان اقدام کنند چون تمام مسایل آموزشی و پرورشی در مدارس باید برگرفته از خواسته های انجمن اولیا و مربیان باشد.

وی بیان داشت: اموری مانند فعالیت های فوق برنامه، کلاس های آموزشی، برگزاری اردو، بازدید علمی و مسابقات ورزشی باید از کانال انجمن اولیا و مربیان بگذرد و طبق نظر آن ها انجام شود.

وی تاکید کرد: مدیرانی که دید مشارکتی، فکری و مهارتی داشته باشند نسبت به دیگران از موفقیت بیشتری برخوردار هستند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۷۸۳ کد مدرسه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها