چهار میلیارد ریال تسهیلات مشاغل‌ خانگی به خمین اختصاص یافت

خمین- ایرنا - رئیس تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی خمین گفت: چهار میلیارد ریال تسهیلات مشاغل‌ خانگی در سال جهش تولید به این شهرستان اختصاص یافته است.

«محمدرضا مختاری‌فر» روز جمعه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این تسهیلات بین دستگاه های صنعت،معدن و تجارت، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری توزیع شده است.
وی اظهارداشت: تسهیلات مشاغل‌خانگی از ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون ریال است که از طریق بانک‌ توسعه‌تعاون این شهرستان پرداخت می‌شود.
رئیس تعاون،کار و رفاه‌اجتماعی خمین ادامه داد: این تسهیلات در قالب ۳۰۳ رشته مشاغل‌خانگی از جمله قالی‌بافی، پرورش مرغ‌خانگی و دام‌سبک، خیاطی،  توربافی، شال‌بافی، زری‌بافی، موج‌بافی، ترمه‌بافی، مخمل‌بافی، سجاده‌بافی، شمدبافی، تکه‌دوزی، شبکه‌دوزی، ابریشم‌دوزی، و جاجیم‌بافی و دیگر رشته‌های صنایع‌دستی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.
مختاری‌فر ادامه داد: یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به بانک عامل به‌منظور پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در خمین ابلاغ شده و یک متقاضی موفق به دریافت این تسهیلات شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی گفت: این طرح ملی با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاددانشگاهی در حال اجرا است و مدلی کارآمد و موفق و اثرگذار در توسعه مشاغل خانگی است.
رئیس تعاون،کار و رفاه‌اجتماعی خمین با بیان اینکه این طرح در سه مرحله شناسایی مزیت‌ها، توانمندسازی و اتصال به بازار انجام می‌شود، افزود: بازاریابی برای توسعه مشاغل خانگی سبب شتاب جهش تولید می‌شود.
مختاری‌فر اظهار داشت: ۲ پیش ران در حوزه تولید کفش و فرش با ۴۰ نفرعضو از معلولان و زنان بی سرپرست و بد سرپرست در خمین طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را اجرا می‌کنند.
خمین واقع در نوار جنوبی استان مرکزی ۱۰۵ هزار نفر جمعیت دارد و به‌عنوان سومین شهر پر جمعیت استان است پس از اراک بالاترین آمار بیکاری را در این خطه به خود اختصاص داده است.

 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها