سامانه نوبت‌دهی الکترونیکی برای کرونا در استان سمنان فعال شد

سمنان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: سامانه نوبت‌دهی اینترنتی و تلفنی به شماره (۳۱۰۳) در مراکز منتخب کووید۱۹ این دانشگاه فعال شد.

به گزارش ایرنا، نوید دانائی روز پنجشنبه به رسانه ها بیان کرد: با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع کرونا و در راستای پیشگیری از این ویروس و جلوگیری از مراجعه متعدد به مراکز منتخب کووید ۱۹، همچنین توسعه دولت الکترونیک و با هدف نوبت‌دهی آسان، صرفه‌جویی در زمان و پذیرش ۲۴ ساعته این سامانه راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تصریح کرد: سامانه نوبت دهی الکترونیکی مراکز منتخب کووید۱۹به منظور ارائه خدمات بهتر و افزایش رضایتمندی مراجعان، در تمامی مراکز منتخب کووید۱۹ تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان راه اندازی شد.

وی بیان کرد: تمام مراکز منتخب کووید ۱۹ تحت پوشش این دانشگاه به سامانه نوبت دهی به صورت الکترونیک متصل هستند و شهروندان می توانند با ورود به درگاه اینترنتی نوبت بگیرند.

دانائی با قدردانی از مجموعه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و معاونت های بهداشتی و تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، افزود: توسعه ارائه خدمات غیرحضوری در راستای تسهیل ارائه خدمات با کیفیت تر به مراجعان از طریق بسترسازی الکترونیک جزو برنامه های راهبردی دانشگاه است.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان نیز درباره این سامانه گفت: دریافت نوبت الکترونیکی در مراکز منتخب کووید۱۹ از طریق سایت و نرم افزار موبایل امکان پذیر شد.

محمد حسین همتیان با بیان اینکه در راستای جلوگیری از تجمع مراجعه کنندگان در مراکز ۱۶ ساعته منتخب استان سمنان و خطرات ناشی از انتقال بیماری کویید۱۹، گفت: هم استانی ها می توانند برای دریافت نوبت به نشانی اینترنتیnobat.semums.ac.ir  مراجعه کنند و یا نرم افزار موبایل مورد نظر را از آدرس فوق دانلود و سپس بر اساس شهر محل سکونت خود یکی از مراکز منتخب ۱۶ ساعته غربالگری بیماری‌های واگیر را انتخاب و  به اخذ نوبت اقدام کنند.

مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: پس از ثبت مشخصات خود کد رهگیری دریافت و در تاریخ و ساعت نوبت اخذ شده به مرکز مورد نظر مراجعه کنند.

تلفن گویا (۳۱۰۳) نیز از روز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ فعال می شود و شهروندان می توانند با این شماره برای اخذ نوبت اقدام کنند.

لازم به ذکر است: مراکز منتخب کووید ۱۹ شامل؛ دو مرکز ۱۷ شهریور و محقق در شهرستان سمنان، مرکز سیدالشهداء در شهرستان دامغان، دو مرکز شماره ۲ شهری و مرکز ایوان کی در شهرستان گرمسار، دو مرکز شهید تبیانیان و مرکز شهمیرزاد در شهرستان مهدیشهر، دو مرکز خدمات جامع سلامت و داور آباد در شهرستان آرادان و مرکز شهدای سرخه در شهرستان سرخه می باشد که از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب آماده ارائه خدمات سلامت درخصوص بیماری کرونا به هم استانی های گرامی می باشد.

ویروس کرونا با احتساب ۱۰ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته، از ظهر سه‌شنبه تا ظهر چهارشنبه ( یازدهم تا دوازدهم آذر)، از زمان شیوع تاکنون منجر به فوت ۷۷۹ بیمار در استان سمنان شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ بیمار قطعی مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و با فوت ۳۶۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۹۹۰ نفر رسید.
به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری امروز با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۱۲ آذر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و ٢ هزار و ۲۴۶ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۸۹ هزار و ۵۷۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها