ثمره خون شهید فخری زاده تربیت صدها دانشمند هسته‌ای خواهد بود

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: ثمره خون شهید محسن فخری زاده تربیت صدها دانشمند هسته‌ای و پیشرفت روزافزون میهن اسلامی در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

فاطمه محمدبیگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اقدام جنایتکارانه ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شدت محکوم کرد و افزود: ترور دانشمندان و چهره‌های علمی، تنها از افکاری متوحش و از آفرینندگان داعش بر می‌آید و همه ما دیدیم که صهیونیسم و مستکبران، در قرن بیست و یکم برای متوقف کردن پیشرفت یک ملت، دست به اسلحه و بمب برده و دانشمندان و نخبگان علمی آن‌ها را ترور می‌کند.

وی ادامه داد: این اقدام جنایتکارانه لکه ننگی خواهد بود که تا ابد بر دامان غرب و سرویس‌های امنیتی و تروریستی آن باقی خواهد ماند،افزود: هیچ عقل سلیم و هیچ ملت و امتی حمله به دانشمندان را به هربهانه‌ای نمی‌پذیرد بنابراین اکنون جامعه جهانی هیچ توجیهی برای این ترور پیدا نمی‌کند و آن را محکوم می‌کند اما می‌بینیم که دولت آمریکا و فرزند نامشروع او یعنی رژیم صهیونیستی از معرفی خود به‌ عنوان عاملان تروریسم دولتی ابایی ندارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان خیال می کنند با ترور دانشمندان هسته ای جلوی رشد و پیشرفت ما را می گیرند اما آنها نمی دانند که این اقدامات به رویش های جدیدی منجر شده و انگیزه ملت ایران و دانشمندان میهن اسلامی را برای ادامه دادن راه شهیدان هسته ای چندبرابر می کند.

‌وی از شهید محسن فخری‌زاه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان جهان نام برد و گفت: خدمت ایشان به مردم از طریق مسیر علم و فناوری در تاریخ ثبت خواهد شد و برخلاف مردم هم‌عصرشان که به دلایل مختلف شناخت کاملی از این دانشمند بزرگوار نداشتند، نسل‌های آینده کشور از او و دستاوردهای عظیمش و خدمات منحصر به فردش به کشور به نیکی یاد خواهند کرد و خود را مدیون او خواهند دانست.
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک این شخصیت علمی، یکی از بزرگ‌ترین دلایلی است که نشان می‌دهد ظرفیت توسعه، پیشرفت و حل مشکلات در داخل کشور است و باید با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی مسائل را حل کرد.

بعدازظهر جمعه هفتم  آذرماه عناصر تروریست مسلح در آبسرد دماوند، خودرو حامل محسن فخری‌زاده را مورد حمله قرار دادند و وی به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد اما متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیا موفق نبود و این دانشمند پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها