سامانه بارشی ظهر امروز قزوین را ترک می‌کند

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت:سامانه بارشی که از شب گذشته وارد منطقه شده و همه استان را نیز دربر گرفته بود، ظهر امروز استان را ترک خواهد کرد.

مهدی آخوندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای وضعیت جوی استان تا اواخر وقت فردا /جمعه/ پایدار خواهد بود.

وی ادامه داد: از جمعه شب با ورود سامانه بارشی جدید، سراسر استان تحت تاثیر بارش‌های قابل توجهی قرار خواهد گرفت که در مناطق سردسیر و کوهستانی بارندگی به صورت برف است.

به گفته وی، این سامانه بارشی تا اواخر روز یکشنبه در سطح منطقه باقی خواهد ماند و به لحاظ دمایی نیز طی این مدت تغییرات خاصی پیش‌بینی نمی‌شود.

آخوندی یادآور شد: در شبانه‌روز گذشته آوج با صفر و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی و قزوین با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و کمینه دمای قزوین طی این مدت ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha