۱۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۵
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 84133377
۰ نفر

برچسب‌ها

آبگیری سد پیله‌سحران اردبیل آغاز شد

اردبیل - ایرنا - مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: با هدف تامین آب ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی واقع در پایاب سد پیله‌سحران اردبیل آبگیری  از این سد آعاز شد.

به گزارش ایرنا،حمید فضاییلی روز پنجشنبه در بازدید از سد پیله‌سهران افزود: انتظار می‌رود در صورت تداوم بارش‌ها نسبت به ذخیرهسازی حدود ۲.۵ میلیون متر مکعب آب اقدام شود.

وی  ادامه داد: سد پیله‌سهران در سال ۱۳۸۰ با هدف تامین آب موردنیاز کشاورزی روستاهای نیار، کمی‌آباد و رضی‌آباد احداث شده است و عملیات مرمت و علاج بخشی آن در سال‌های اخیر در حال انجام می‌باشد.

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه سد پیله‌سحران علاوه بر هدف کشاورزی اهداف گردشگری نیز دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه سد پیله‌سحران در نزدیک‌ترین نقطه شهر اردبیل قرار گرفته می‌تواند برای مردم منطقه به عنوان یک منطقه گردشگری محسوب شود.

فضاییلی با بیان اینکه مصرف بی‌رویه و غیرعلمی از منابع آبی بویژه در بخش کشاورزی حجم زیادی از آب را هدر داده و از ذخایر آن می‌کاهد ، اضافه‌کرد: با وجود خشکسالی چند سال اخیر و کاهش منابع، مصرف بی‌رویه آب در این استان همچنان وجود دارد که نگران‌کننده است.

وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در زمینه آبیاری تحت‌فشار و قطره‌ای اقدامات خوبی انجام داده‌اند و امید است با صرفه‌جویی ۲۵ درصدی مشکلات آب شرب و صنعتی اردبیل برطرف شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها