توسعه چابهار در گرو توسعه مرز میلک است

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه توسعه چابهار در گرو توسعه میلک است گفت: مرز میلک باید همزمان با بندر چابهار توسعه یابد تا به اهداف مهم در بخش ترانیت و صادرات دست یابیم.

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی شامگاه چهارشنبه در نشست با ناظر جدید گمرکات سیستان‌وبلوچستان و مدیرکل گمرک زاهدان اظهارداشت: بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور و کوتاه‌ترین مسیر دسترسی کشورهای آسیای میانه به آب‌های آزاد محسوب است.

وی افزود: مرز میلک دروازه توسعه بندر چابهار است بنابراین باید توسعه این بندر و مرز میلک همزمان با هم صورت پذیرد.

استاندار سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: با تلاش همه مجموعه‌ها بیش از ۹۸درصد از کالاهای وارد شده به بندر چابهار، کالاهای اساسی بوده است.

وی تصریح کرد: با همکاری تمامی دستگاه‌های متولی انبارهای طریق‌القدس که در سال ۸۶ بر اثر توفان «گونو» از بین رفته بود دوباره بازسازی و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

موهبتی با بیان اینکه گمرک باید به عنوان پلیس اقتصادی در مرزهای رسمی حضور داشته و ایفای نقش کند خاطرنشان کرد: انسداد راه توسعه کشور نیست اما باید جلوی اقدامات غیرقانونی برخی افراد که اقتصاد کشور را به مخاطره می‌اندازند گرفته شود و به کسانی که در راستای توسعه اقتصادی کشور تلاش می‌کنند نیز کمک شود.

وی همچنین بر نصب دستگاه ایکسری برای تسریع در تردد خودروهای ترانزیتی در مرزهای رسمی تاکید کرد.

در مراسمی با حضور برخی از مدیران استانی و کشوری محمدعلی خاشی به عنوان ناظر گمرکات سیستان‌وبلوچستان معرفی و از زحمات سه ساله رضا راستی قدردانی شد.

در این مراسم که با حضور با معاون حقوقی گمرک جمهوری اسلامی ایران از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد رضا راستی به سمت مدیرکل دفتر ترانزیت گمرک ایران انتخاب شد.

محمدعلی خاشی پیش از این مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی و کهگیلویه‌وبویراحمد را در کارنامه کاری خود داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها