۱۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۵:۰۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84133285
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران: تجاوز نظامی به یمن تا کی ادامه خواهد داشت

تهران – ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن چهارشنبه شب در توییتی با انتشار آمار قربانیان تجاوز ائتلاف سعودی به این کشور که از سوی کارشناسان ملی یمن منتشر شده، نوشت: این تجاوز تاکی ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، حسن ایرلو نوشت: ۲ هزار و ۳۸۱ زن شهید، ۲ هزار و ۷۸۰ زن مجروح، ۳ هزار و ۷۹۰ کودک شهید، ۴ هزار و ۸۹ کودک مجروح، ۱۶ هزار و ۹۷۸ شهید غیرنظامی، ۲۶ هزار و ۲۰۳ مجروح غیرنظامی، ۴ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۳۰۱ آواره و ۶۰۶ هزار و ۶۹۴ خانواده آواره شده به دلیل بمباران شهرها، روستاها، منازل، مدارس و مراکز بهداشتی پس از نزدیک به ۶ سال است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ادامه با این پرسش که این تجاوز تا کی ادامه خواهد داشت؟ نوشته است: اما مردم یمن مقاوم و پیروز ایستاده اند.

کارشناسان ملی یمن روز چهارشنبه ضمن تشریح حجم تجاوزات ائتلاف سعودی و ویرانی‌های به بار آمده از حملات این ائتلاف در طول پنج سال گذشته، اعلام کردند که بیش از ۱۶ هزار غیرنظامی در این حملات جان خود را از دست داده‌اند.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن، بتدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزان به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار جهان