انصارالله محکومیت حمله به آرامکو از سوی فرانسه را رد کرد

تهران- ایرنا- سخنگو و رییس هیأت مذاکره کننده انصارالله یمن در توییتی اظهارات فرانسه را در خصوص عملیات اخیر نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام»  چهارشنبه شب در توییتی نوشت: فرانسه خود را به عنوان یکی از کشورهایی که در ادامه تجاوز به یمن نقش دارد، نشان می‌دهد.

وی افزود: محکومیت فرانسه در خصوص حمله به آرامکو مردود است؛ در حالی که این محکومیت با تأخیر انجام شد شاید برای گرفتن امتیاز.

پیش‌تر فرانسه مدعی شده بود که حمله موشکی اخیر نیروهای مسلح یمن به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی نقض قوانین بین المللی است و ثبات منطقه را برهم می‌زند.

این در حالی است که حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان در پاسخ به موج حملات سنگین هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف این کشور بوده است.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد ۳ آذر اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس ۲ ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکو عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.

وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.

عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر از ششم فروردین ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد.

کشورهای همپیمان عربستان در این جنگ به دنبال مشاهده بی‌نتیجه بودن آن به تدریج خود را از ائتلاف عربی کنار کشیدند و فقط امارات به دلیل داشتن اهداف توسعه‌طلبانه و طمع‌ورزی‌های خاص خود در یمن، به حضور نظامی‌اش در این جنگ تا به امروز ادامه داده است.

این تجاوز نظامی تاکنون جز کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی و همچنین آواره شدن میلیون‌ها نفر از شهروندان محروم و ویرانی زیرساخت‌ها و قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در این کشور، نتیجه‌ای برای متجاوزین به همراه نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار جهان