۱۲ آذر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۱
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84133213
۰ نفر

برچسب‌ها

دفتر شیخ زکزاکی: بوکوحرام نماینده مسلمانان نیست

تهران- ایرنا- دفتر رهبر جنبش اسلامی نیجریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتار کشاورزان بیگناه ایالت بورنو این کشور توسط تروریست‌های بوکوحرام، اعلام کرد که این گروه تروریستی به هیچ وجه نماینده مسلمانان نیست.

به گزارش ایرنا، در بیانیه‌ای که از سوی دفتر شیخ ابراهیم زکزاکی روز چهارشنبه منتشر شده است و نسخه‌ای از آن در حساب رسمی این دفتر در توییتر قرار گرفته، آمده است: آنها (بوکوحرام) به هیچ وجه نماینده اسلام نیستند در حقیقت آنها توسط نیروهایی ایجاد شده‌اند که تصمیم دارند چهره صلح آمیز اسلام را از بین ببرند.

در ادامه این بیانیه آمده که افزایش حملات تروریستی و آدم ربایی آخرین نمونه از اقدامات رژیم حاکم بوهاری در نیجریه است و این رژیم به جای محافظت از جان و مال مردم که وظیفه هر دولتی بوده، در تلاش برای کشتن  و از بین بردن معیشت مردم بیگناه است.

این بیانیه افزوده است: چنین اقداماتی برای کسانی که خواستار اجرای عدالت در سراسر کشور هستند موضوع جدیدی نیست و حتی اخیرا معترضان صلح طلب به دلیل اعتراض مسالمت آمیز به ادامه بازداشت غیرقانونی شیخ زکزاکی در «آبوجا» مورد حملات بیرحمانه عوامل امنیتی قرار گرفته‌اند.

گروه تروریستی بوکوحرام روز یکشنبه به کشاورزان روستای «گارین کواشبه» در ایالت بورنو نیجریه که در حال کار در مزارع برنج بودند، حمله کردند و دستکم ۱۱۰ کشاورز را بی‌رحمانه کشتند و شمار زیادی را نیز زخمی کردند.

از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون دستکم ۳۶ هزار نفر در نیجریه در پی حملات شبه نظامیان کشته شده و حدود ۲ میلیون نفر نیز آواره شده‌اند.

خشونت‌های نیجریه به کشورهای نیجر، چاد و کامرون نیز کشیده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار جهان