شهید فخری‌زاده در گمنامی به کشور خدمت کرد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: شهید فخری‌زاده از دانشمندان بزرگ در زمینه علم هسته‌ای و دفاعی بود که در گمنامی کامل به کشور خدمت کرد.

«حمید ملانوری» شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید دکتر «محسن فخری‌زاده» در حسینیه جماران بیرجند افزود: جایگاه و موقعیت شغلی این شهید والامقام ایجاب می‌کرد که تا لحظه شهادت، گمنام بماند.

وی گفت: شهید فخری‌زاده از جمله انسان‌هایی بود که هم دانش و تخصص داشت، هم ایثارگرانه پای انقلاب ایستاد و همه تلاش‌ها و مجاهدت‌هایش در گمنامی کامل صورت گرفت.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی اظهار داشت: هدف اصلی دشمن از شهادت شهید فخری‌زاده و دیگر شهدای هسته‌ای و بزرگانی همچون شهید سلیمانی این است که کشور از وجود این افراد، بی‌بهره بماند.

وی گفت: دشمن غافل از این است نیروهایی که انقلاب تربیت کرده، هر کدام شاگردان خوبی پرورش داده‌اند که همیشه پشتوانه نظام خواهند بود.

ملانوری تاکید کرد: با شهادت هر فخری‌زاده و سلیمانی، گردانی از فخری‌زاده‌ها و سلیمانی‌ها به جوش و خروش می‌آیند و با علم و انگیزه‌ای که دارند تحت رهبری مقام معظم رهبری، بیش از گذشته به انقلاب و نظام خدمت می‌کنند.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص شهید فخری‌زاده اشاره کرد و گفت: بدون تردید دانش، علم، مدیریت و تخصص این شهید بزرگوار تداوم خواهد یافت.

استاندار خراسان جنوبی به تلاش‌های دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب تاکنون همواره شاهد خصومت‌های دشمنان و کینه توزان بوده‌ایم.

وی افزود: این دشمنی‌ها در هر دوره زمانی به شکلی نمود پیدا کرده و به ویژه بعد از جنگ تحمیلی که کشور توانست به لحاظ علمی و دفاعی به جایگاه خوبی دست یابد، در تهیه تجهیزات نظامی دانش خوبی پیدا کرد و به امنیت پایدار رسید و در مسایل امنیتی منطقه صاحب نظر شد، توطئه‌های دشمن در قالب ترور شخصیت‌ها، ظهور و بروز پیدا کرد.

ملانوری گفت: این تلاش‌های دشمنان هرگز نتوانسته و نخواهد توانست به انقلاب ضربه بزند.

مراسم بزرگداشت شهید دکتر «محسن فخری‌زاده» دانشمند برجسته کشور و تجدید پیمان با شهدا چهارشنبه شب در حسینیه جماران بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار و  جمعی از مسوولان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

تروریست‌های مسلح عصر جمعه - هفتم آذر ماه - با کمین در مسیر خودرو حامل دکتر محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی (ره) شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند، این دانشمند برجسته کشورمان را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه به شهادت رساندند.

براساس اظهارات وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی، ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله قرار گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد؛ در اثر این تیراندازی و انفجار، دکتر فخری‌زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحت‌های وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

پیکر پاک شهید فخری‌زاده پس از طواف در حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س) و حرم امام خمینی (ره) روز دوشنبه دهم آذر ماه با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح و خانواده معظم شهید در امامزاده صالح (ع) تهران آرام گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها