تشدید نظارت‌ برای پیشگیری از کرونا در راه‌آهن و فرودگاه بندرعباس

بندرعباس- ایرنا- معاون توسعه مدیریت ومنابع استانداری هرمزگان بر لزوم تشدید نظارت‌ها برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در راه‌آهن و فرودگاه بندرعباس تاکید کرد.

نازنین شیبانی تذرجی شامگاه چهارشنبه در بازدید از روند اجرا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از فرودگاه و راه آهن بندرعباس افزود: توجه به سلامت کارکنان و مراجعان فرودگاه بین المللی و راه آهن بندرعباس امری مهم و ضروری است.
وی بیان داشت: برنامه ریزی جهت حضور دو سوم کارکنان در محل کار، غربالگری و تب سنجی مستمر کارکنان در هنگام ورود به محل کار و توزیع وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی کنی و به تمامی کارکنان به ویژه واحدهای در تماس مستقیم با مسافران از مهم‌ترین اقداماتی است که باید در راستای حفظ سلامت نیروهای شاغل انجام شود.
معاون استاندار هرمزگان اظهارداشت: باتوجه به مصوبه ستاد مقابله با کرونا در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی از سوی ادارات یا دستگاه های اجرایی در ابتدا تذکر و در صورت رعایت نکردن به صورت قانونی با اداره مربوطه برخورد و به ستاد استانی مقابله با کرونا معرفی خواهدشد. 
شیبانی یادآورشد: آموزش و اطلاع رسانی در مورد بیماری کرونا در محیط‌های فرودگاهی و ترمینال ریلی با نصب بیلبورد، تابلوهای تبلیغاتی، بنر، پوستر، نمایش پیام‌های بهداشتی در مانیتورهای داخل ترمینال و پخش بروشورهای آموزشی انجام شود.
وی ادامه داد: این بازدیدها همچنان ادامه دارد و مدیران دستگاه های اجرایی مسوول رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی در دستگاه ذیربط خواهند بود.
این مسوول تصریح کرد: تنها راه برون رفت از وضعیت کرونایی، رعایت کامل نکات بهداشتی توسط افراد، نظارت مستمر و بازرسی‌های منظم و جدی گرفتن اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان به همراه مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری در دوازدهمین روز از اجرای محدودیت‌های هوشمند کرونایی به صورت  سرزده از راه آهن و فرودگاه بین المللی بندرعباس بازدید و در جریان آخرین وضعیت سلامت کارمندان این مجموعه‌ها قرارگرفتند. 
در این بازدید میدانی نحوه میکروب زدایی و ضدعفونی هواپیماها و ماشین آلات مستقر در رمپ پروازی قبل از هر پرواز، ناوگان حمل ونقل عمومی فرودگاه از قبیل ناوگان تاکسیرانی، اتوبوس شرکت واحد ویژه فرودگاه و سرویس های ایاب و ذهاب کارکنان مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها