کشف ۱۰ تن چوب جنگلی قاچاق در رامیان و چند خبر کوتاه از گلستان

گنبدکاووس - ایرنا - کشف ۱۰ تن چوب جنگلی قاچاق در رامیان، دستگیری قطع کننده ۶۰ اصله نهال در آزادشهر، قدرت نمایی نافرجام شرور گنبدکاووس در فضای مجازی و برطرف شدن مشکل کمبود بذر در گلستان از جمله اخبار کوتاه امروز پنجشنبه استان است.

سرهنگ ابوالفضل وزیری فرمانده انتظامی رامیان گفت: ماموران انتظامی شهرستان طی یک هفته گذشته با توقیف سه دستگاه خودرو نیسان مشکوک و بازرسی از آنها، ۱۰ تن و ۳۰۰ کیلوگرم چوب جنگلی قاچاق کشف کردند و سه متهم نیز در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

**

مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان در دیدار با فرماندار کلاله گفت: با توجه به اخذ مصوبه تولید بذر افزایشی و فرآوری بذر در شرکت‌های تولیدی، مشکل کمبود بذر استان رفع شده و با قیمت هر کیلو ۳۷ هزار ریال بین کشاورزان در حال توزیع است.

محمد ابراهیمی تودرواری فرماندار کلاله نیز در این دیدار اظهار داشت: تاکنون علاوه بر توزیع سه هزار و ۲۰۰ تن بذر گواهی شده بین کشاورزان شهرستان، ۶۰۰ تن بذر هم در حال حمل به مراکز خرید است.

**

فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: ماموران پلیس امنیت شهرستان با رصد فضای مجازی متوجه قدرت نمایی و رجزخوانی فردی شرور در اینستاگرام شدند و با اقدام ضربتی، او را شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محمود علی فر افزود: متهم انگیزه خود را از این عمل مجرمانه، قدرت نمایی برای دیگر دوستان شرور خود عنوان کرد.

وی گفت: ماموران پلیس گنبدکاووس در عملیاتی دیگر با شناسایی و دستگیری ۲ سارق احشام، ۳۰ راس گوسفند سرقتی را کشف و به صاحبش تحویل دادند.  

فرمانده انتظامی گنبدکاووس همچنین از پاکسازی ۱۸ پاتوق خرده فروشان موادمخدر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ماموران انتظامی در این عملیات موفق به کشف ۹ کیلوگرم موادمخدر شدند.

**

جلال عجم رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آزادشهر گفت: نیروهای حفاظتی منابع طبیعی حین گشت زنی، یک خودرو حامل حدود ۶۰ اصله نهال جنگلی قطع شده را  شناسایی و فرد متخلف را به مرجع قضایی معرفی کردند.

**

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گرگان گفت: بیش از هزار دست لباس ورزشی و بسته کمک معیشتی به همت خیران قرارگاه سپاه نینوا بین دانش آموزان نیازمند این شهرستان توزیع شد.

**

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساعت ۲۲ و هفت چهارشنبه شب زمین لرزه‌ای با قدرت ۲.۵ ریشتر در عمق ۱۶ کیلومتری زمین در فاصله ۱۴ کیلومتری مراوه‌تپه و ۴۴ کیلومتری گلی‌داغ استان گلستان و ۴۴ کیلومتری گرماب، خراسان شمالی رخ داد.

به گفته امانگلدی ضمیر فرماندار شهرستان مرزی مراوه‌تپه، این زلزله خسارتی نداشته است.

**

شماری از رانندگان تاکسی در گالیکش از پایین بودن نرخ کرایه‌ها و ساماندهی نشدن ایستگاه‌های برون شهری انتقاد کردند و خواستار افزایش کرایه‌های درون شهری از ۱۰ هزار ریال به ۱۵ هزار ریال شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها